vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Dvojica Michal Leškanič – Lukáš Kulich dotiahla ENVIRON k historickému prvenstvu

Dvojica Michal Leškanič – Lukáš Kulich dotiahla ENVIRON k historickému prvenstvu

Hoci sa v poslednom kole odohralo iba päť duelov, každé z nich malo dramatický náboj a ponúklo zaujímavé futbalové predstavenie.

V prvom stretnutí išlo Kanonierom a Realu o konečné 5. miesto. Hoci Kanonierov ťahal 4-gólový Jozef Illéš, na kolektívny výkon súpera to nestačilo. Real síce prehrával 2:3, aj 3:4, no v 41. min. už viedol 7:4. Napínavé divadlo pokračovalo do poslednej minúty, v ktorej J. Illéš najskôr znížil na 6:7 a bodku za stretnutím dal efektnou gólovou pätičkou Marcel „Barthez“ Tomaškovič.

Z pohľadu Realu bol dôležitý aj ďalší súboj. V ňom potrebovali jeho hráči víťazstvo Hennessy nad Sečovskou Poliankou (pri rovnosti bodov by rozhodoval vzájomný zápas a ten mala lepší S. Polianka), ktorá v prvom polčase trikrát vyhrávala o gól. Autor siedmich presných zásahov Peter Magura však držal nádeje svojho mužstva poriadne vysoko a práve on tri minúty po zmene strán zariadil vedenie 7:5, ale S. Polianka v priebehu piatich minút otočila na 8:7. Keďže posledné slovo patrilo dvojici Šimon Rusnačko – Peter Magura, mohla manažérka Realu Martina Tomaškovičová rozdávať šarm a úsmevy na všetky svetové strany.

Pri avizovanej ambícii rozdeliť súťaž na I. a II. ligu pútal najväčšiu pozornosť súboj Portori – Tricolores. Lepšie do neho vstúpili mladí Portori – v bráne ich spoľahlivými zákrokmi držal Michal Veselovský a v 15. min. viedol jeho tím 2:0. Tricolores však hrali trpezlivo a vo výbornom stretnutí postupne otočili na 5:3. Ak chceli Portoti skončiť na 8. mieste, museli vyhrať a tento imperatív ich vyburocoval k odhodlanému výkonu. Hoci Patrik Košuda s Matúšom Maďarikom zariadili vyrovnanie, na dokonalý obrat im už čas nezvýšil.

Fanúšikov bavili futbalom aj RAMEKO a ALMA Hrabovec. RAMEKO viedlo po prvom polčase pohodlne 5:1, ale v druhej 25-minútovke sa začali diať veci. ALMA Hrabovec na čele s Andrejom Gažim sa do zápasu poriadne oprela a v 39. min. bol stav 7:5 v jej prospech. RAMEKO sa nechcelo rozlúčiť so súťažou prekvapením na jeho účet, preto Matúš Demčák vyrovnal a dvoma gólmi dokončil dielo Tomáš Vožný.

Best off na záver. Environ – ILLaS Tango. Po opatrnom začiatku otvoril skóre Ján Biž, no potom začal úradovať Lukáš Kulich, ktorý zariadil obrat dvoma asistenciami. Najskôr dvakrát opečiatkoval brvno Michal Leškanič, aby v 12. min. vyrovnal a o tri minúty Peter Vasilko otáčal na 2:1. Rado Homoľa síce v 18. min. predviedol svoj excelentný kanoniersky inštinkt, no Environ sa zastaviť nenechal. V druhom polčase natiahol skóre na 6:2 a i keď súper v závere znížil, stali sa jeho hráči majstrami Vranovskej ligy v halovom futbale 2015/2016!
Musíme konštatovať, že titul je v správnych rukách. Environ totiž ovládol všetko, čo sa dalo – ako prvý tím vyhral súťaž bez straty bodu, nastrieľal najviac gólov a inkasoval najmenej, pričom iba jeho brankári Tomáš Vaňo (13:0, Real) a Marco Ladomerský (11:0, RAMEKO) vychytali honor Mr. Zero.

Hráči Environu ovládli aj individuálne hodnotenia. VLHF sa hrá už tretiu sezónu v telocvični ZŠ Bernolákova a práve z rúk jej riaditeľa Mareka Cerulu si cenu pre najlepšieho strelca prevzal Michal Leškanič a za najlepšieho hráča bol vyhlásený Lukáš Kulich. Spoločnosť im robil najlepší brankár Michal Suchý (ILaS Tango).