vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Karpatská nadácia otvorila 6. výzvu Fondu Karpatskej vandrovky

Karpatská nadácia otvorila v pondelok 15. februára 2016 grantovú výzvu Fondu Karpatskej vandrovky. 6. výzva s názvom Máme radi východ podporí celkovou sumou 8 000 EUR projekty zamerané na zlepšenie života v mestách a na vidieku na východnom Slovensku.

Karpatská nadácia podporí v tejto výzve projekty zamerané na životný štýl, športové vyžitie, aktívne trávenie voľného času a rozvoj nekomerčnej kultúry a tvorivosti.

Mimovládne neziskové organizácie so sídlom v košickom a prešovskom kraji môžu na realizáciu projektov žiadať finančnú podporu max. 1 500 EUR do 11. apríla 2016.

Fond Karpatskej vandrovky každoročne združuje dary účastníkov Karpatskej vandrovky, prvého a jediného darcovského pochodu na Slovensku.

Od prvého pochodu v roku 2010 darovali vandrovníci do Fondu Karpatskej vandrovky dary v hodnote 23 290 EUR. Všetky prostriedky sú použité na podporu dobrých nápadov a užitočných projektov na východe Slovenska. „Karpatská vandrovka spája príjemné s užitočným: pocit prekonania samého seba je, súdiac každoročne podľa pocitov našich darcov- vandrovníkov v Cieli, na nezaplatenie a zároveň podporuje dobré nápady ako zlepšiť život tu na východnom Slovensku,“ hovorí Laura Dittel, riaditeľka Karpatskej nadácie. „Napríklad minulý rok s našou podporou upravili dobrovoľníci z Nižného Hrušova turistický náučný chodník pri známych hrušovských mohylách a združenie Usmej sa na mňa pripravilo týždenný letný tábor pri Košiciach pre hendikepované deti s rôznymi druhmi postihnutia.”

Karpatská nadácia organizuje Karpatskú vandrovku každý rok od roku 2010. Doteraz sa na vandrovke zúčastnilo 234 účastníkov. Siedma Karpatská vandrovka sa bude konať v sobotu 17. septembra 2016.

Karpatská vandrovka je darcovský turistický 50-kilometrový pochod pre lepšie východné Slovensko. Vandrovka vedie po lesných cestách po hrebeni Volovských vrchov. Účastníkov čaká fyzická výzva, tímové dobrodružstvo a úžasný zážitok prekonania samého seba v divokej prírode Karpát.
 

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum