Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY
Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY

B. Petro: V kádri ostali hráči ochotní ísť na maximum

Šport / Futbal / B. Petro: V kádri ostali hráči ochotní ísť na maximum

B. Petro: V kádri ostali hráči ochotní ísť na maximum

Futbalisti MFK Vranov vstupujú do jarnej časti z 13. miesta. Mužstvo pod vedením trénera Bartolomeja Petra absolvovalo okrem iného sústredenie na Ukrajine, v príprave odohralo 12 zápasov a manažment klubu pracoval aj na posilnení kádra.

Vranovčania začali s prípravou 8. januára a jej gro absolvovali v domácom prostredí. Tréner B. Petro vyslovil s prístupom hráčov spokojnosť, komplikácie mu spôsobili iba situácie vyvolané zraneniami a ochoreniami. Rovnako pozitívne hodnotí sústredenie na Ukrajine, kde našli kvalitné hracie plochy, či ďalšie podmienky, vrátane regenerácie a ostatných detailov potrebných pre efektívny tréningový proces. „Kľúčové pre mňa je, že sme na sústredení odohrali dve kvalitné stretnutia, v ktorých sa naši hráči mohli na vlastnej koži presvedčiť nielen o sile ukrajinského futbalu, ale aj o tom, kam sa futbal ako taký posúva. Dnes bez rýchlej práce s loptou a celozápasového nasadenia nikto úspešný nebude, preto som túto konfrontáciu iba uvítal,“ uviedol tréner MFK Vranov Bartolomej Petro.

Bonusom pre hráčov MFK bola návšteva prvého osemfinále Európskej ligy medzi Šachťarom Doneck a Schalke 04, ktorí sa rozišli bezgólovou remízou. Pripomenieme, že v Gelserkirchene vyhrali Ukrajinci 3:0 a postúpili ďalej. „Po náročnom programe v stredu, kedy sme mali tréning a popoludní ťažký zápas, som možnosť pozrieť si tento duel na štadióne v Ľvove veľmi rád prijal. Pre chlapcov, ktorí na takomto stretnutí európskeho formátu ešte neboli, to bolo zážitkom. Hoci priebeh na trávniku nenaplnil celkom naše očakávania, atmosféra v hľadisku bola vynikajúca a všetci sme si ju užili,“ dodal B. Petro.

Formu na jarnú časť ladil Vranov v dvanástich prípravných stretnutiach, v ktorých uhral pozitívnu bilanciu 8 – 2 – 2, pričom jeho hráči zdolali napr. Sp. N. Ves, Trebišov, V. Revištia, V. Horeš, či Svidník. „Keďže terény nás do istej miery limitujú, snažili sme sa dohodnúť čo najviac stretnutí, aby chlapci boli v maximálnej možnej miere v kontakte s loptou. Zároveň sme chceli vyskúšať dostatok hráčov a s tým súvisela aj ich rotácia v zostave, aby sme mali prehľad o tom, s kým, resp. na akom poste môžeme rátať. Teší ma, že mnohí ukázali, že chcú hrať v základnej zostave a hlavne, že chcú hrať za Vranov. Samozrejme, vysvedčenie nám vystaví až jarná časť, ktorú štartujeme 12. marca so Sninou, ale môžem povedať, že sme urobili maximum, aby sme boli úspešnejší ako v jeseni,“ pripomenul B. Petro.

Adekvátne k jarným ambíciám MFK sa udiali aj pohyby v kádri, v ktorom sa v druhej polovici sezóny neobjavia J. Kiss (skončilo mu hosťovanie), J. Dvorjak (Čierne n/T.), I. Straka (hosťovanie v Záhradnom), M. Eštok (hosťovanie v Rim. Sobote), J. Pačuta (hosťovanie Čierne n/T)  a M. Sakala. Naopak, do tímu pribudnú hráči s ofenzívnym potenciálom Marián Matej (Sobrance), Tomáš Hvozdík (Parchovany), Marek Dobranský (Podbrezová) a vracia sa Michal Turcovský (Soľ). „Pri tvorbe kádra sme kládli dôraz na to, aby v mužstve ostali hráči ochotní ísť na maximum celých 90 minút. Verím, že nadviažeme na výkony zo zimnej prípravy, i keď si uvedomujem, že v majstrákoch to bude, samozrejme, iné. Do jarnej časti vstupujeme s cieľom hrať útočný futbal a mojim prianím je skončiť do 8. miesta, s ktorým by som bol po jeseni spokojný,“ uviedol B. Petro.           
 

B. Petro: V kádri ostali hráči ochotní ísť na maximum

Šport / Futbal / B. Petro: V kádri ostali hráči ochotní ísť na maximum

B. Petro: V kádri ostali hráči ochotní ísť na maximum

Futbalisti MFK Vranov vstupujú do jarnej časti z 13. miesta. Mužstvo pod vedením trénera Bartolomeja Petra absolvovalo okrem iného sústredenie na Ukrajine, v príprave odohralo 12 zápasov a manažment klubu pracoval aj na posilnení kádra.

Vranovčania začali s prípravou 8. januára a jej gro absolvovali v domácom prostredí. Tréner B. Petro vyslovil s prístupom hráčov spokojnosť, komplikácie mu spôsobili iba situácie vyvolané zraneniami a ochoreniami. Rovnako pozitívne hodnotí sústredenie na Ukrajine, kde našli kvalitné hracie plochy, či ďalšie podmienky, vrátane regenerácie a ostatných detailov potrebných pre efektívny tréningový proces. „Kľúčové pre mňa je, že sme na sústredení odohrali dve kvalitné stretnutia, v ktorých sa naši hráči mohli na vlastnej koži presvedčiť nielen o sile ukrajinského futbalu, ale aj o tom, kam sa futbal ako taký posúva. Dnes bez rýchlej práce s loptou a celozápasového nasadenia nikto úspešný nebude, preto som túto konfrontáciu iba uvítal,“ uviedol tréner MFK Vranov Bartolomej Petro.

Bonusom pre hráčov MFK bola návšteva prvého osemfinále Európskej ligy medzi Šachťarom Doneck a Schalke 04, ktorí sa rozišli bezgólovou remízou. Pripomenieme, že v Gelserkirchene vyhrali Ukrajinci 3:0 a postúpili ďalej. „Po náročnom programe v stredu, kedy sme mali tréning a popoludní ťažký zápas, som možnosť pozrieť si tento duel na štadióne v Ľvove veľmi rád prijal. Pre chlapcov, ktorí na takomto stretnutí európskeho formátu ešte neboli, to bolo zážitkom. Hoci priebeh na trávniku nenaplnil celkom naše očakávania, atmosféra v hľadisku bola vynikajúca a všetci sme si ju užili,“ dodal B. Petro.

Formu na jarnú časť ladil Vranov v dvanástich prípravných stretnutiach, v ktorých uhral pozitívnu bilanciu 8 – 2 – 2, pričom jeho hráči zdolali napr. Sp. N. Ves, Trebišov, V. Revištia, V. Horeš, či Svidník. „Keďže terény nás do istej miery limitujú, snažili sme sa dohodnúť čo najviac stretnutí, aby chlapci boli v maximálnej možnej miere v kontakte s loptou. Zároveň sme chceli vyskúšať dostatok hráčov a s tým súvisela aj ich rotácia v zostave, aby sme mali prehľad o tom, s kým, resp. na akom poste môžeme rátať. Teší ma, že mnohí ukázali, že chcú hrať v základnej zostave a hlavne, že chcú hrať za Vranov. Samozrejme, vysvedčenie nám vystaví až jarná časť, ktorú štartujeme 12. marca so Sninou, ale môžem povedať, že sme urobili maximum, aby sme boli úspešnejší ako v jeseni,“ pripomenul B. Petro.

Adekvátne k jarným ambíciám MFK sa udiali aj pohyby v kádri, v ktorom sa v druhej polovici sezóny neobjavia J. Kiss (skončilo mu hosťovanie), J. Dvorjak (Čierne n/T.), I. Straka (hosťovanie v Záhradnom), M. Eštok (hosťovanie v Rim. Sobote), J. Pačuta (hosťovanie Čierne n/T)  a M. Sakala. Naopak, do tímu pribudnú hráči s ofenzívnym potenciálom Marián Matej (Sobrance), Tomáš Hvozdík (Parchovany), Marek Dobranský (Podbrezová) a vracia sa Michal Turcovský (Soľ). „Pri tvorbe kádra sme kládli dôraz na to, aby v mužstve ostali hráči ochotní ísť na maximum celých 90 minút. Verím, že nadviažeme na výkony zo zimnej prípravy, i keď si uvedomujem, že v majstrákoch to bude, samozrejme, iné. Do jarnej časti vstupujeme s cieľom hrať útočný futbal a mojim prianím je skončiť do 8. miesta, s ktorým by som bol po jeseni spokojný,“ uviedol B. Petro.           
 

×

ZNAČKY: Vranovské NOVINKY SPEKTRUM Stropkov Vranov Týždenník Noviny Zaujímavosti Občan Šport Kultúra Pohotovosť

Realizácia © 2019 GRAND STUDIO, s.r.o. - tvorba propagačnej grafiky a webových stránok