vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / V. liga - 16. kolo

Sačurov – Sedliská 0:0
Zostava Sačurov:
Balog – Dargaj, Bereš, Mitro (73. Kočiš), Podracký (46. Lukáč), D. Tokár (68. Bratko), Hric, Kostur, Marcinčin (46. Soták), P. Tokár, Kundráš.
Zostava Sedliská: Fajčák – I. Baník, Rusnačko (67. Vanšovský), Mihál (90. Kozák), Uhlík, Balint (54. J. Baník), Vožný, M. Vasiľov (Malý), Kertis, Balint.

Kamenica nad Cirochou – Soľ 3:1 (0:1)
Úvod stretnutia patril domácim, ale tí svoje príležitosti nepremenili. Naopak, hostia snažiaci sa hroziť brejkovými situáciami udreli v 28. min. – Burda ešte Sakalovu strelu fantasticky vyrazil, ale Hajník poslal loptu z hranice šestnástky neomylne k žrdi.
Do druhého polčasu vstúpili aktívnejšie Soľanci, tlačili sa pred bránu súpera a hoci mali aj niekoľko štandardiek, vyloženú príležitosť si nevypracovali. Zápas sa začal lámať prvým gólom Kamenice, ktorej hráči si pevne sadli do sedla o päť minút, keď Dudáš síce vyrazil priamy kop na brvno, no proti dorážke bol bezmocný. Tri body nakoniec ostali doma, pretože domáci poistili svoje víťazstvo gólom z prísne nariadeného pokutového kopu.
Góly: 64. Čopák, 69. Čabák, 78. Karnaj (pokut. kop) – 28. Hajník.
ČK: 68. Mihalič (úmyselné vrazenie do súpera v prerušenej hre).
Zostava Soľ: Dudáš – J. Kmec, Kostelník, Tokár, Matta, Hajník, Hricov, Demčák, Soták, Uličný (87. P. Kmec), Sakala.

Bystré – Čierne nad Topľou 1:2 (1:1)
V zápase dvoch odvekých rivalov vstúpilo lepšie do zápasu Bystré. Jeho hráči boli, na rozdiel od súpera, istejší v kombináciách, čo premietli do úvodného gólu Tkáča. Hostia preskupili rady, futbalovo ožili a Jakub Dvorjak výstavným projektilom vyrovnal.
Naopak, do druhej 45-minútovky vstúpilo aktívnejšie Čierne, no Sakala, Dvorjak a Sirotiak sa iba zastreľovali. O osude stretnutia nakoniec rozhodol striedajúci Fedor, ktorý vymietol šibenicu Rozkošovej brány. Vzápätí mohol kontrovať Hatala, ale po rohu z dvoch metrov netrafil prázdnu bránu.
Fanúšikovia obidvoch tímov mali v pamäti posledný jarný vzájomný zápas Bystrého a Čierneho, ktorého hráči ešte päť minút pred koncom viedli 0:2. Glod a Hreha však presnými zásahmi v 86. a 88. min. vyrovnali... Teraz sa podobný scenár už nezopakoval a hostia si víťazstvo s prehľadom ustrážili.
Góly: 12. Tkáč – 26. J. Dvorjak, 73. L. Fedor (gól zo štand. situácie).
Zostava Bystré: Rozkoš – Orosi, Hatala, Novotný, P. Glod, Minár, Pivovarník, A. Tkáč, Sivák (42. Čabala), Ocilka (71. Sabol), Husivarga (57. Vravec).
Zostava Čierne nad Topľou: Jenčo – M. Fedor, Dvorjak, Migaš, Pačuta, Sakala, S. Dvorjak (90. Bogár), Poláček (59. L. Fedor), Sirotiak (79. Cigán), Kroka, Hric (87. Varga).

Hencovce – Humenné 1:4 (1:1)
V rušnom prvom polčase mohli ísť do vedenia ako prví hostia, ale Petro svoj tím pri samostatnom nájazde podržal. O pár minút platilo nedáš – dostaneš. Homoľa vystihol malú domov hosťujúceho stopéra, obišiel brankára a pohodlne otvoril skóre. Hrdinom ďalšieho momentu bol opäť Petro, ktorý podobne, ako pred týždňom v Stakčíne, aj teraz zneškodnil pokutový kop. Humenné sa predsa len dočkalo po rohu v 19. min. Hoci Hencovce mali na konci prvého, i na začiatku druhého dejstva dve dobré šance, líder súťaže v priebehu deviatich minút rozhodol o tom, že tri body putovali na jeho konto.
Góly: 12. Homoľa – 19. Voroňák, 58. Legdan, 62. Šatník, 67. Jurov.
Zostava Hencovce: Petro – Mikita, Dobranský, Brinda (38. Venceľ), Štefaňák, Černý (23. Gajdoš), Leškanič (80. Tomáš), Hajdúch, Homoľa, Mati, Soták.

N. Hrušov – Hanušovce 6:0 (4:0)
Na výborne pripravenom trávniku si domáci schuti zahrali a zastrieľali. Napriek tomu, že hostia ukázali snahu, N. Hrušov svoju celozápasovú prevahu potvrdil šiestimi gólmi a viacerými ďalšími šancami.
Góly: 8. Paľuš, 10.; 30. Dzurovčin, 44.; 88. Palko, 69. Hajduk.
Zostava Nižný Hrušov: Žolna (80. Baran) – Kukuruc, Palko, Svetlík, Petričko (75. Dzivák), Paľuš, Hajduk, Mezej, Varga (46. Marjov), Dzurovčin (60. Gromina), Čop.
Zostava Hanušovce nad Topľou: M. Slipecký – Dančišák (46. Mitráš), J. Lacko (46. Čikala), Beňko, Daňo, P. Lacko (66. R. Horvát), M. Horvát, Argay, Pankuch, L. Slipecký, Hanzo.