Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY
Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY

Mamičky v N. Hrušove si užili a spojili Deň matiek s „wellness“

Správy / Obce / Mamičky v N. Hrušove si užili a spojili Deň matiek s „wellness“

 Mamičky v N. Hrušove si užili a spojili Deň matiek s „wellness“

Deň matiek oslávili mamičky v Nižnom Hrušove dvakrát. Najskôr v nedeľu v kultúrnom dome precítili dojemný program. Pozvanie vystúpiť totiž prijali aj otcovia a tancom so svojimi ratolesťami nenechali žiadne oko suché. Tradičný formát osláv však pozmenili v pondelok, kedy si dopriali, ako sme to nazvali, popoludnie spojené s „wellness“.

Inšpiráciou k myšlienke stretnúť sa v príjemnej a uvoľnenej atmosfére bol predovšetkým rýchly spôsob života, aký v súčasnosti žijeme, kedy ľudia nemajú čas osobne sa stretávať, porozprávať, pričom komunikácia sa mnohokrát obmedzuje na telefonáty, či sociálne siete. „Rozhodli sme sa sprostredkovať mamičkám a učiteľkám ZŠ a MŠ stretnutie, na ktorom sa budú môcť lepšie spoznať, vymeniť si rady, skúsenosti alebo sa len tak nezáväzne porozprávať pri káve a koláčiku. Vhodnou príležitosťou na zorganizovanie tejto akcie bol Deň matiek, kedy si každý, viac ako inokedy, uvedomuje a oceňuje úlohu matky a jej hodnotu,“ vysvetľovala spoluorganizátorka Martina Jusková.

S nápadom prišli mamičky Zlatica Fenčáková a Miroslava Dvořáková zo Združenia rodičov a priateľov školy pri Materskej škole a Základnej škole v Nižnom Hrušove, ktoré z vlastných skúseností vedia, aké je to byť „matkou na plný úväzok“. „Starostlivosť o deti a domácnosť zaberá prakticky všetok voľný čas a myšlienka na vlastný relax sa stáva druhoradou. Pokúsili sme sa preto sústrediť na jedno miesto aspoň niektoré zo služieb, za ktorými by sme za iných okolností museli prevažne cestovať,“ uviedli obidve spoluorganizátorky.

Pre dámy bolo pripravených niekoľko skrášľovacích, kozmetických a relaxačných procedúr. Pozvanie prijali kozmetické poradkyne zastupujúce značky Oriflame, Avon a Broncheé. O úpravu a zdokonalenie vizáže sa postarali kozmetičky, kaderníčka a zaslúžený relax zabezpečili mamičkám a učiteľkám masérky. Podotýkame, že všetky ponúkli svoje služby bez nároku na honorár, za čo im patrí vďaka. „Naše prvé takéto stretnutie hodnotíme pozitívne. Po počiatočných menších rozpakoch a váhaniach sa všetky dámy osmelili a aktívne sa zúčastňovali pripravených skrášľovacích procedúr. Mnohé z nich našli v ponuke to, čo momentálne potrebovali, prípadne zaexperimentovali a vyskúšali si niečo nové. Každopádne sme sa stretli len s príjemnými ohlasmi a návrhmi zopakovať si to aj o rok,“ dodala Zlatica Fenčáková.

Nižný Hrušov žije v priebehu celého roka aktívnym kultúrnym a spoločenským životom, no zdá sa, že tvorivosti sa v obci medze nekladú. Keďže pondelková akcia pri príležitosti Dňa matiek dopadla k spokojnosti všetkých hostí na výbornú, radi by z tohto podujatia urobili tradíciu s tým, že sa nebránia ani iným témam, napr. Dňu otcov. „Veríme, že táto akcia bola len začiatkom príjemných stretnutí a rozvíjania dobrých vzťahov v našej obci, a to nielen medzi ženami, či mamičkami. Už teraz nás oslovili oteckovia, že podobnú akciu by uvítali aj oni...takže možno vymyslíme niečo zaujímavé aj pri príležitosti Dňa otcov,“ prisľúbili s úsmevom Z. Fenčáková, M. Jusková a M. Dvořáková.   
 

Mamičky v N. Hrušove si užili a spojili Deň matiek s „wellness“

Správy / Obce / Mamičky v N. Hrušove si užili a spojili Deň matiek s „wellness“

 Mamičky v N. Hrušove si užili a spojili Deň matiek s „wellness“

Deň matiek oslávili mamičky v Nižnom Hrušove dvakrát. Najskôr v nedeľu v kultúrnom dome precítili dojemný program. Pozvanie vystúpiť totiž prijali aj otcovia a tancom so svojimi ratolesťami nenechali žiadne oko suché. Tradičný formát osláv však pozmenili v pondelok, kedy si dopriali, ako sme to nazvali, popoludnie spojené s „wellness“.

Inšpiráciou k myšlienke stretnúť sa v príjemnej a uvoľnenej atmosfére bol predovšetkým rýchly spôsob života, aký v súčasnosti žijeme, kedy ľudia nemajú čas osobne sa stretávať, porozprávať, pričom komunikácia sa mnohokrát obmedzuje na telefonáty, či sociálne siete. „Rozhodli sme sa sprostredkovať mamičkám a učiteľkám ZŠ a MŠ stretnutie, na ktorom sa budú môcť lepšie spoznať, vymeniť si rady, skúsenosti alebo sa len tak nezáväzne porozprávať pri káve a koláčiku. Vhodnou príležitosťou na zorganizovanie tejto akcie bol Deň matiek, kedy si každý, viac ako inokedy, uvedomuje a oceňuje úlohu matky a jej hodnotu,“ vysvetľovala spoluorganizátorka Martina Jusková.

S nápadom prišli mamičky Zlatica Fenčáková a Miroslava Dvořáková zo Združenia rodičov a priateľov školy pri Materskej škole a Základnej škole v Nižnom Hrušove, ktoré z vlastných skúseností vedia, aké je to byť „matkou na plný úväzok“. „Starostlivosť o deti a domácnosť zaberá prakticky všetok voľný čas a myšlienka na vlastný relax sa stáva druhoradou. Pokúsili sme sa preto sústrediť na jedno miesto aspoň niektoré zo služieb, za ktorými by sme za iných okolností museli prevažne cestovať,“ uviedli obidve spoluorganizátorky.

Pre dámy bolo pripravených niekoľko skrášľovacích, kozmetických a relaxačných procedúr. Pozvanie prijali kozmetické poradkyne zastupujúce značky Oriflame, Avon a Broncheé. O úpravu a zdokonalenie vizáže sa postarali kozmetičky, kaderníčka a zaslúžený relax zabezpečili mamičkám a učiteľkám masérky. Podotýkame, že všetky ponúkli svoje služby bez nároku na honorár, za čo im patrí vďaka. „Naše prvé takéto stretnutie hodnotíme pozitívne. Po počiatočných menších rozpakoch a váhaniach sa všetky dámy osmelili a aktívne sa zúčastňovali pripravených skrášľovacích procedúr. Mnohé z nich našli v ponuke to, čo momentálne potrebovali, prípadne zaexperimentovali a vyskúšali si niečo nové. Každopádne sme sa stretli len s príjemnými ohlasmi a návrhmi zopakovať si to aj o rok,“ dodala Zlatica Fenčáková.

Nižný Hrušov žije v priebehu celého roka aktívnym kultúrnym a spoločenským životom, no zdá sa, že tvorivosti sa v obci medze nekladú. Keďže pondelková akcia pri príležitosti Dňa matiek dopadla k spokojnosti všetkých hostí na výbornú, radi by z tohto podujatia urobili tradíciu s tým, že sa nebránia ani iným témam, napr. Dňu otcov. „Veríme, že táto akcia bola len začiatkom príjemných stretnutí a rozvíjania dobrých vzťahov v našej obci, a to nielen medzi ženami, či mamičkami. Už teraz nás oslovili oteckovia, že podobnú akciu by uvítali aj oni...takže možno vymyslíme niečo zaujímavé aj pri príležitosti Dňa otcov,“ prisľúbili s úsmevom Z. Fenčáková, M. Jusková a M. Dvořáková.   
 

×

ZNAČKY: Vranovské NOVINKY SPEKTRUM Stropkov Vranov Týždenník Noviny Zaujímavosti Občan Šport Kultúra Pohotovosť

Realizácia © 2019 GRAND STUDIO, s.r.o. - tvorba propagačnej grafiky a webových stránok