Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY
Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY

Vranov bude 115 rokov organizovaného futbalu oslavovať so súperom z Bieloruska

Šport / Futbal / Vranov bude 115 rokov organizovaného futbalu oslavovať so súperom z Bieloruska

Vranov bude 115 rokov organizovaného futbalu oslavovať so súperom z Bieloruska

MFK Vranov patrí medzi najstaršie kluby na Slovensku. Počas osláv 115. výročia založenia organizovaného futbalu v meste predvedú 19. júna svoje umenie mládežníci, v exhibičnom stretnutí sa predstavia bývalí hráči Vranova proti Michalovciam a vrcholom bude zápas A-mužstva, v ktorom Vranovčania privítajú súpera z bieloruského Brestu.

História organizovaného futbalu vo Vranove nad Topľou sa začala písať v roku 1901 a v priebehu 115-ročnej histórie klub zaznamenal viacero medzníkov. V roku 1952 postúpil Tatran Vranov prvýkrát do II. ligy, rovnaký úspech si v roku 1969 pripísala na konto Lokomotíva Vranov, neskôr boli Vranovčania pravidelným účastníkom 2. SNFL a opätovný návrat do druhej najvyššej súťaže sa im podaril v sezóne 1995/1996. Zabudnúť určite nesmieme ani na prípravný zápas so Slovanom Bratislava v roku 1993, v ktorom sa predstavil aj legendárny Peter Dubovský. O tri roky neskôr prešiel štadión kompletnou rekonštrukciou a pri tejto príležitosti hostil Vranov finále Slovenského pohára – po víťazstve 2:1 nad Spartakom Trnava sa z víťazstva tešil Chemlon Humenné. Oslavou histórie, ale i súčasnosti bude finále o majstra okresu mládežníckych tímov pôsobiacich v súťažiach ObFZ Vranov, svoje majstrovstvo predvedú bývalí hráči a A-mužstvo MFK sa predstaví proti Žilstroju Brest. „S bieloruským mestom Brest máme aktívnu oficiálnu spoluprácu v oblasti kultúry a športu, preto sme veľmi radi, že prijali naše pozvanie. Žilstroj hrá celoštátnu tretiu najvyššiu súťaž a keďže naši hráči sa v jari prezentujú výbornými výkonmi, ktoré ich z 13. miesta vyniesli na aktuálnu 5. priečku, veríme, že fanúšikovia budú svedkami kvalitného a zaujímavého stretnutia,“ uviedol člen Správnej rady MFK Vranov Jozef Uhlík.

Vranov bol, je a bude futbalovým mestom. Garanciou budúcnosti je dôraz na prácu s mládežou. Žiaci, ktorí majú vytvorené podmienky vďaka spolupráci so ZŠ Lúčna, hrajú I. ligu, dorastenci sa v II. lige držia v najužšej špičke a od tejto sezóny pôsobí v súťaži aj družstvo dievčat. Keďže samospráva vo Vranove nechce nechať pri výchove talentovaných futbalistov nič na náhodu, investovala do areálu na Rodinnej oblasti, kde boli zrekonštruované obidve kryté tribúny a pribudli dve nové trávnaté plochy s rozmermi 60 x 40 metrov. Prianím a ambíciou vedenia MFK je vybudovať ihrisko s umelým povrchom, čo by bol najlepší možný darček k 115. výročiu. „Pôvodne sme chceli urobiť ihrisko pri letnom kúpalisku, ale priestorové možnosti nám dovolili roztiahnuť ho iba do šírky 62 metrov. Nové pravidlá však určujú regulárny rozmer 105 x 68 metrov. Z toho dôvodu sme spracovali projekt s výstavbou umelej hracej plochy na Rodinnej oblasti. Rozpočet je 315 tis. eur a momentálne hľadáme zdroje, ako ho, vrátane dotácií a fondov, vykryť. Dúfame, že v dohľadnej dobe, aj vzhľadom k našim druholigovým ambíciám, či snahe naďalej zdokonaľovať podmienky pre mládež, sa budeme tešiť z nového ihriska. Vranov patrí medzi päť najstarších klubov na Slovensku, preto si myslíme, že by si umelú trávu zaslúžil,“ dodal J. Uhlík.

Dres Vranova obliekali viacerí hráči, ktorí si to od Tople namierili nielen do najvyššej súťaže, ale Mikuláš Sabol, Jaroslav Boroš, František Hoholko, Ján Imro, Vladimír Goffa, Walter Sestrienka a Jaroslav Kentoš si zahrali v mládežníckych, či seniorských tímoch Česko-Slovenska a Slovenska. Najznámejšou osobnosťou je bývalý skvelý medzinárodný rozhodca Vojtech Christov. Z jeho brilantného životopisu môžeme spomenúť účasť na MS1982 v Španielsku, MS 1986 v Mexiku, ME 1984 vo Francúzsku, pričom rozhodoval aj finále OH 1980 v Moskve a finále PVP v Bruseli medzi Arsenalom Londýn a FC Valencia. Zaujímavosťou je, že trikrát pískal Diegovi Maradonovi a v piatich zápasoch sa pod jeho rozhodcovskou taktovkou predstavil Michel Platini. „Vojtech Christov patril medzi najlepších rozhodcov na svete a o to viac si vážime jeho gesto, keď pri príležitosti 115. výročia ponúkol, že všetky svoje veci, ktoré získal počas bohatej kariéry, by rád vystavil práve vo Vranove, kde mu chceme zriadiť a otvoriť pamätnú izbu,“ dodal J. Uhlík.

Mesto Vranov a MFK Vranov pozývajú všetkých bývalých hráčov, funkcionárov a fanúšikov na oslavy 115. výročia založenia organizovaného futbalu v meste, ktoré sa na štadióne na Ul. Boženy Nemcovej začnú v nedeľu (19. júna) o 13.00 hod.              
 

Vranov bude 115 rokov organizovaného futbalu oslavovať so súperom z Bieloruska

Šport / Futbal / Vranov bude 115 rokov organizovaného futbalu oslavovať so súperom z Bieloruska

Vranov bude 115 rokov organizovaného futbalu oslavovať so súperom z Bieloruska

MFK Vranov patrí medzi najstaršie kluby na Slovensku. Počas osláv 115. výročia založenia organizovaného futbalu v meste predvedú 19. júna svoje umenie mládežníci, v exhibičnom stretnutí sa predstavia bývalí hráči Vranova proti Michalovciam a vrcholom bude zápas A-mužstva, v ktorom Vranovčania privítajú súpera z bieloruského Brestu.

História organizovaného futbalu vo Vranove nad Topľou sa začala písať v roku 1901 a v priebehu 115-ročnej histórie klub zaznamenal viacero medzníkov. V roku 1952 postúpil Tatran Vranov prvýkrát do II. ligy, rovnaký úspech si v roku 1969 pripísala na konto Lokomotíva Vranov, neskôr boli Vranovčania pravidelným účastníkom 2. SNFL a opätovný návrat do druhej najvyššej súťaže sa im podaril v sezóne 1995/1996. Zabudnúť určite nesmieme ani na prípravný zápas so Slovanom Bratislava v roku 1993, v ktorom sa predstavil aj legendárny Peter Dubovský. O tri roky neskôr prešiel štadión kompletnou rekonštrukciou a pri tejto príležitosti hostil Vranov finále Slovenského pohára – po víťazstve 2:1 nad Spartakom Trnava sa z víťazstva tešil Chemlon Humenné. Oslavou histórie, ale i súčasnosti bude finále o majstra okresu mládežníckych tímov pôsobiacich v súťažiach ObFZ Vranov, svoje majstrovstvo predvedú bývalí hráči a A-mužstvo MFK sa predstaví proti Žilstroju Brest. „S bieloruským mestom Brest máme aktívnu oficiálnu spoluprácu v oblasti kultúry a športu, preto sme veľmi radi, že prijali naše pozvanie. Žilstroj hrá celoštátnu tretiu najvyššiu súťaž a keďže naši hráči sa v jari prezentujú výbornými výkonmi, ktoré ich z 13. miesta vyniesli na aktuálnu 5. priečku, veríme, že fanúšikovia budú svedkami kvalitného a zaujímavého stretnutia,“ uviedol člen Správnej rady MFK Vranov Jozef Uhlík.

Vranov bol, je a bude futbalovým mestom. Garanciou budúcnosti je dôraz na prácu s mládežou. Žiaci, ktorí majú vytvorené podmienky vďaka spolupráci so ZŠ Lúčna, hrajú I. ligu, dorastenci sa v II. lige držia v najužšej špičke a od tejto sezóny pôsobí v súťaži aj družstvo dievčat. Keďže samospráva vo Vranove nechce nechať pri výchove talentovaných futbalistov nič na náhodu, investovala do areálu na Rodinnej oblasti, kde boli zrekonštruované obidve kryté tribúny a pribudli dve nové trávnaté plochy s rozmermi 60 x 40 metrov. Prianím a ambíciou vedenia MFK je vybudovať ihrisko s umelým povrchom, čo by bol najlepší možný darček k 115. výročiu. „Pôvodne sme chceli urobiť ihrisko pri letnom kúpalisku, ale priestorové možnosti nám dovolili roztiahnuť ho iba do šírky 62 metrov. Nové pravidlá však určujú regulárny rozmer 105 x 68 metrov. Z toho dôvodu sme spracovali projekt s výstavbou umelej hracej plochy na Rodinnej oblasti. Rozpočet je 315 tis. eur a momentálne hľadáme zdroje, ako ho, vrátane dotácií a fondov, vykryť. Dúfame, že v dohľadnej dobe, aj vzhľadom k našim druholigovým ambíciám, či snahe naďalej zdokonaľovať podmienky pre mládež, sa budeme tešiť z nového ihriska. Vranov patrí medzi päť najstarších klubov na Slovensku, preto si myslíme, že by si umelú trávu zaslúžil,“ dodal J. Uhlík.

Dres Vranova obliekali viacerí hráči, ktorí si to od Tople namierili nielen do najvyššej súťaže, ale Mikuláš Sabol, Jaroslav Boroš, František Hoholko, Ján Imro, Vladimír Goffa, Walter Sestrienka a Jaroslav Kentoš si zahrali v mládežníckych, či seniorských tímoch Česko-Slovenska a Slovenska. Najznámejšou osobnosťou je bývalý skvelý medzinárodný rozhodca Vojtech Christov. Z jeho brilantného životopisu môžeme spomenúť účasť na MS1982 v Španielsku, MS 1986 v Mexiku, ME 1984 vo Francúzsku, pričom rozhodoval aj finále OH 1980 v Moskve a finále PVP v Bruseli medzi Arsenalom Londýn a FC Valencia. Zaujímavosťou je, že trikrát pískal Diegovi Maradonovi a v piatich zápasoch sa pod jeho rozhodcovskou taktovkou predstavil Michel Platini. „Vojtech Christov patril medzi najlepších rozhodcov na svete a o to viac si vážime jeho gesto, keď pri príležitosti 115. výročia ponúkol, že všetky svoje veci, ktoré získal počas bohatej kariéry, by rád vystavil práve vo Vranove, kde mu chceme zriadiť a otvoriť pamätnú izbu,“ dodal J. Uhlík.

Mesto Vranov a MFK Vranov pozývajú všetkých bývalých hráčov, funkcionárov a fanúšikov na oslavy 115. výročia založenia organizovaného futbalu v meste, ktoré sa na štadióne na Ul. Boženy Nemcovej začnú v nedeľu (19. júna) o 13.00 hod.              
 

×

ZNAČKY: Vranovské NOVINKY SPEKTRUM Stropkov Vranov Týždenník Noviny Zaujímavosti Občan Šport Kultúra Pohotovosť

Realizácia © 2019 GRAND STUDIO, s.r.o. - tvorba propagačnej grafiky a webových stránok