Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY
Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY

Vianočná akadémia vranovských gymnazistov zabávala, aj pomáhala matkám v núdzi

Správy / Školstvo / Vianočná akadémia vranovských gymnazistov zabávala, aj pomáhala matkám v núdzi

 Vianočná akadémia vranovských gymnazistov zabávala, aj pomáhala matkám v núdzi

Vianočná akadémia v podaní študentov Gymnázia vo Vranove nad Topľou zabávala, aj pomáhala, pretože Klub mladých dobrovoľníkov zorganizoval v spolupráci s honorárnym konzulom Ukrajiny na Slovensku Stanislavom Obickým zbierku šatstva, hračiek a trvanlivých potravín pre matky s deťmi v núdzi.

Vianočná nálada

Vranovskí gymnazisti namiešali na Vianočnú akadémiu skvelý šou kokteil. Príjemný podvečer v Mestskom dome kultúry otvorili pôsobivou hrou tieňov zobrazujúcou život Ježiša Krista, aby moderátorky oblečené v kostýmoch anjela a škriatka postupne pozvali na pódium aj ostatných spolužiakov, ktorí pri tanci, speve, hudobných číslach, či recitácii talentom nešetrili. Snáď najväčší aplauz patril odvážnej choreografii Santov, kde sa žiada oceniť nielen nápad, ale najmä to, že študenti dostali tvorivú slobodu a naložili s ňou noblesne. „Pochopme naše deti. Skúsenosť nás pedagógov je taká, že sa pozeráme na iný svet, svojprávny a krásny. Nemáme dôvod pohŕdať jeho zmyslovosťou, práve naopak, máme dôvod žasnúť nad jeho inakosťou a bohatstvom. Táto akadémia bola taká, ako naši gymnazisti vnímajú blížiace sa sviatky, ktoré podnecujú k tomu, aby sme sa oslobodili od hodnôt sveta posadnutého imidžom, mocou a prestížou,“ uviedla vo svojom príhovore riaditeľka Gymnázia vo Vranove Zuzana Dragulová.

Dobročinná zbierka

Vianočná akadémia sa však niesla aj v dobročinnom duchu. Zoznam dobrovoľníckych aktivít študentov gymnázia je naozaj pestrý a bohatý. Klub mladých dobrovoľníkov spolupracuje s UNICEF-om, detskou organizáciou Fénix, žiackou školskou radou a Komunitným centrom v Čemernom. Už tradične sa jeho členovia zapájajú do celoslovenských zbierok Biela pastelka, Nezábudka, Úsmev ako dar, Daruj úsmev, Narcis, Slnečnica a Modrý gombík. Popritom sa venujú seniorom, zdravotne postihnutým a pacientom v nemocniciach vo Vranove, Michalovciach, či na onkologickom oddelení v Košiciach. Tento rok sa, okrem iných, rozhodli podať pomocnú ruku opusteným matkám a ich ratolestiam, preto pri príležitosti Vianočnej akadémie vyhlásili zbierku trvanlivých potravín, šatstva a hračiek. „Mladý človek by mal byť empatický voči tomu, čo sa deje okolo neho, preto chceme úprimne podať pomocnú ruku tým, ktorým sa nedostáva toľko lásky, vľúdnosti a rodinnej harmónie... Naši dobrovoľníci pomáhajú zdravotne postihnutým, chorým detičkám, či seniorom a teraz sme sa rozhodli pre opustené matky s deťmi, aby si študenti i takto uvedomili hodnotu pokojného a spokojného rodinného života,“ zdôraznila Z. Dragulová.

Vianočná akadémia vranovských gymnazistov zabávala, aj pomáhala matkám v núdzi

Správy / Školstvo / Vianočná akadémia vranovských gymnazistov zabávala, aj pomáhala matkám v núdzi

 Vianočná akadémia vranovských gymnazistov zabávala, aj pomáhala matkám v núdzi

Vianočná akadémia v podaní študentov Gymnázia vo Vranove nad Topľou zabávala, aj pomáhala, pretože Klub mladých dobrovoľníkov zorganizoval v spolupráci s honorárnym konzulom Ukrajiny na Slovensku Stanislavom Obickým zbierku šatstva, hračiek a trvanlivých potravín pre matky s deťmi v núdzi.

Vianočná nálada

Vranovskí gymnazisti namiešali na Vianočnú akadémiu skvelý šou kokteil. Príjemný podvečer v Mestskom dome kultúry otvorili pôsobivou hrou tieňov zobrazujúcou život Ježiša Krista, aby moderátorky oblečené v kostýmoch anjela a škriatka postupne pozvali na pódium aj ostatných spolužiakov, ktorí pri tanci, speve, hudobných číslach, či recitácii talentom nešetrili. Snáď najväčší aplauz patril odvážnej choreografii Santov, kde sa žiada oceniť nielen nápad, ale najmä to, že študenti dostali tvorivú slobodu a naložili s ňou noblesne. „Pochopme naše deti. Skúsenosť nás pedagógov je taká, že sa pozeráme na iný svet, svojprávny a krásny. Nemáme dôvod pohŕdať jeho zmyslovosťou, práve naopak, máme dôvod žasnúť nad jeho inakosťou a bohatstvom. Táto akadémia bola taká, ako naši gymnazisti vnímajú blížiace sa sviatky, ktoré podnecujú k tomu, aby sme sa oslobodili od hodnôt sveta posadnutého imidžom, mocou a prestížou,“ uviedla vo svojom príhovore riaditeľka Gymnázia vo Vranove Zuzana Dragulová.

Dobročinná zbierka

Vianočná akadémia sa však niesla aj v dobročinnom duchu. Zoznam dobrovoľníckych aktivít študentov gymnázia je naozaj pestrý a bohatý. Klub mladých dobrovoľníkov spolupracuje s UNICEF-om, detskou organizáciou Fénix, žiackou školskou radou a Komunitným centrom v Čemernom. Už tradične sa jeho členovia zapájajú do celoslovenských zbierok Biela pastelka, Nezábudka, Úsmev ako dar, Daruj úsmev, Narcis, Slnečnica a Modrý gombík. Popritom sa venujú seniorom, zdravotne postihnutým a pacientom v nemocniciach vo Vranove, Michalovciach, či na onkologickom oddelení v Košiciach. Tento rok sa, okrem iných, rozhodli podať pomocnú ruku opusteným matkám a ich ratolestiam, preto pri príležitosti Vianočnej akadémie vyhlásili zbierku trvanlivých potravín, šatstva a hračiek. „Mladý človek by mal byť empatický voči tomu, čo sa deje okolo neho, preto chceme úprimne podať pomocnú ruku tým, ktorým sa nedostáva toľko lásky, vľúdnosti a rodinnej harmónie... Naši dobrovoľníci pomáhajú zdravotne postihnutým, chorým detičkám, či seniorom a teraz sme sa rozhodli pre opustené matky s deťmi, aby si študenti i takto uvedomili hodnotu pokojného a spokojného rodinného života,“ zdôraznila Z. Dragulová.

×

ZNAČKY: Vranovské NOVINKY SPEKTRUM Stropkov Vranov Týždenník Noviny Zaujímavosti Občan Šport Kultúra Pohotovosť

Realizácia © 2019 GRAND STUDIO, s.r.o. - tvorba propagačnej grafiky a webových stránok