vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Gymnazista Gabriel Paľko do CERN-u

  Gymnazista Gabriel Paľko do CERN-u

Škola nám dá len toľko, koľko si chceme zobrať. Medzi tých, ktorí to pochopili, patrí aj žiak Gabriel Paľko. Je žiakom tretieho ročníka nášho štátneho Gymnázia vo Vranove nad Topľou. Usilovnosťou, ale hlavne schopnosťou na sebe pracovať nad rámec povinností v škole dokázal svoju latku posunúť veľmi vysoko. Svojou tvorivosťou nadchol aj spolužiakov - spolu sa dokázali úžasne motivovať a dostať na najvyššie priečky v prírodovedných súťažiach. Dnes sa Gabo Paľko môže tešiť z obrovského úspechu – ako jediný Slovák sa dostal do tímu 22 študentov z celého sveta do programu S‘Cool LAB Summer CAMP a získal možnosť stráviť dva týždne skúmaním fascinujúceho sveta časticovej fyziky v priestoroch CERN-u v Ženeve. Gratulujeme, Gabo!

Na našom gymnáziu ponúkame žiakom viac ako „len“ vzdelávanie podľa povinného školského vzdelávacieho programu. Našich žiakov vedieme aj k oblastiam, ktoré posúvajú prírodovedné poznanie ľudstva a prax si ich vyžaduje. Už teraz dosahujeme výborné výsledky v robotických súťažiach na Slovensku aj v Českej republike. Máme šikovných žiakov, ktorí sa zapojili do prírodovedného výskumu v laboratóriách UPJŠ Košice, a aj takých, ktorí dokážu robiť úžasné veci v prírodných vedách doslova na kolene v priestoroch školy aj doma. Výsledkom bola napr. účasť našich žiakov v Prahe na medzinárodnom finále vo fyzike a technike, druhé miesto v celoslovenskej súťaži Misia Mars, víťazstvo v súťaži Čaro bádania, Veda na kolesách... Takýchto žiakov združuje Amavet klub pri Gymnáziu vo Vranove nad Topľou pod vedením Ing. Jána Motešického. A pripravujú sa SOČ-ky a MINISOČ-ky a olympiády...

Takí žiaci ako Gabo posúvajú nás učiteľov v našej profesionalite ďalej. A aj na našom gymnáziu dokazujeme, že stále sa oplatí na sebe pracovať a chcieť niečo dokázať.     

Ing. Ján Motešický
Gymnázium vo Vranove nad Topľou

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum