vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Na križovatke smerom na V. Žipov zahynul 38-ročný chodec

Na križovatke smerom na V. Žipov zahynul 38-ročný chodec

Na ceste medzi obcami Čierne nad Topľou a Hlinné, pri križovatke na obec Vyšný Žipov, došlo dnes ráno k dopravnej nehode, pri ktorej zahynul 38-ročný chodec.

V čase okolo 7.15 hod. viedol 23-ročný muž z Nemcoviec dodávkové vozidlo Peugeot Boxer po ceste I/18 v smere od Vranova nad Topľou na Prešov. Za križovatkou pri autobusovej zastávke a odbočke na Vyšný Žipov počas jazdy vozidlom na priechode pre chodcov, ktorý križuje cestu I/18 zrazil 38-ročného muža z Petroviec, ktorý po vystúpení z autobusu prešiel poza autobus a náhle vkročil na vozovku práve v čase, kedy prechádzala spomínaná dodávka. Vodič dodávky aj napriek snahe vyhnúť sa zrážke zachytil chodca pravou prednou časťou. Zrazený muž utrpel zranenia nezlučiteľné so životom, ktorým následne na mieste nehody podľahol. Na tele nebohého bude vykonaná súdna  pitva. Vodič dodávky pri  dopravnej nehode utrpel šok, pričom bol vozidlom RZP odvezený do nemocnice v Prešove. Dychová skúška na alkohol bola u vodiča negatívna. „Presné príčiny ako aj miera zavinenia tejto dopravnej nehody sú predmetom ďalšieho vyšetrovania. Polícia začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenia,“ uviedol hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Daniel Džobanik.
 

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Lead boar 728x92
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum