vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Žiaci MFK Vranov U-11 excelovali na medzinárodnom turnaji v nemeckom Versmolde

Žiaci MFK Vranov U-11 excelovali na medzinárodnom turnaji v nemeckom Versmolde

Žiaci MFK Vranov U-11 zažiarili na turnaji Champions Cup der Stadtsparkasse v nemeckom Versmolde. Zverenci trénera Petra Ivana hrali v konkurencii dvadsiatich tímov z Nemecka, Poľska, Holandska a Španielska najtechnickejší futbal, ktorý vyšperkovali konečným druhým miestom!

Futbalové nádeje Vranova odohrali vo Versmolde mimoriadne dramatický a emotívny turnaj. Už v základnej skupine zažili podobný príbeh ako Slováci na majstrovstvách Európy do 21 rokov len s tým rozdielom, že ich postupové nádeje prepukli v obrovskú radosť.

Organizátori rozdelili dvadsať tímov do štyroch päťčlenných skupín, z ktorých postupovali prví dvaja a ďalšie dve najlepšie mužstvá z tretích miest. Keďže Vranovčania získali v štyroch stretnutiach päť bodov, potrebovali, aby ich bezprostrední konkurenti v skupinách B a D vo svojich posledných súbojoch remizovali, čo sa nakoniec aj podarilo. „V základnej skupine nás zdolal iba Gesmold, ktorý hral jednoduchý futbal s rýchlym nakopnutím lopty na útočníka stojaceho na hranici našej šestnástky, čo bolo pre nás nové. Predsa len hráme úplne iným štýlom, pretože kľúčové pre nás je, aby sa chlapci futbalovo zdokonaľovali a toto nebol spôsob, akým by napredovali. S týmto súperom sme sa stretli aj v nadstavbovej skupine a práve tam sa ukázalo, že keď sme ho prečítali, na rozdiel od našich chlapcov, sa už svojou kreativitou presadiť nedokázal,“ vysvetľoval tréner MFK Vranov U-11 Peter Ivan.

V rovnako dramatickom duchu sa niesol aj vývoj v nadstavbovej skupine, z ktorej do finále postupoval už iba jej víťaz. Vranovčania mali pred posledným stretnutím na konte sedem bodov a proti SG Sendenhorst nastupovali bez toho, aby mali vopred vykalkulované, aký výsledok potrebujú na 1. miesto. „Posledný zápas sa hral o siedmej podvečer a chlapci mali toho po celom dni dosť. V obrane ešte pracovali spoľahlivo, no smerom dopredu im už chýbali sily. Vtedy nás však dvoma fantastickými zákrokmi podržal brankár Tomáš Fedor... Keďže som nemal naštudované ostatné výsledky v skupine, lebo v prvom rade som sa sústreďoval na náš herný prejav, o to viac nás prekvapili rodičia, ktorí po poslednom hvizde vbehli na trávnik a až oni nám oznámili, že sme vo finále. Radosť bola naozaj spontánna a užívali si ju rovnako deti, ako aj my dospelí,“ dodal P. Ivan.

Rodičia našich hráčov si zaslúžia špeciálnu a samostatnú pozornosť predovšetkým za ich výkon vo finále, kde bol súperom Vranova španielsky Tyde F. C. Vo Versmolde totiž žije početná komunita Španielov a proti MFK prišla povzbudiť svojich krajanov viac ako stovka fanúšikov. „Finále sa hralo v skvelej atmosfére, akú naši chlapci zažili prvýkrát. Napriek tomu, že v hľadisku mali Španieli jasnú prevahu, nestratilo sa medzi nimi ani trinásť našich rodičov, ktorých bolo tiež počuť! Perličkou je, že sme tam spoznali jedného pána z Prešova, ktorý žije dlhodobo v Nemecku a keď zistil, že na turnaji sú aj Slováci, celý čas sa nám venoval. Dokonca v nedeľu nám navaril a priniesol v troch hrncoch domácu kuraciu polievku,“ pridal s úsmevom ďalší príbeh P. Ivan.

Finále sa na rozdiel od súbojov v skupinách hralo 2 x 15 minút. V prvom polčase síce išli do rýchleho dvojgólového vedenia Španieli, ale po zmene strán sa mladí Vranovčania vytiahli a súperovi pripravili poriadne horúce chvíle. „V druhom polčase sme boli lepším tímom, ale chýbal nám aj kúsok povestného šťastia. Do zápasu nás vrátil kapitán Jakub Oráč, ktorý sa individuálne presadil cez piatich protihráčov a parádnou strelou z hranice šestnástky znížil. Vyrovnať mohol Adam Varechaj, ktorý výborne zakončil, no zrazu sa na bránkovej čiare súpera objavil obranca Tyde a loptu vyhlavičkoval... Vzápätí sme inkasovali po rýchlej kontre a bolo rozhodnuté,“ konštatoval P. Ivan.

V konfrontácii s nemeckými, poľskými, holandskými a španielskymi rovesníkmi vyznel zaujímavo predovšetkým fakt, že hráči Vranova na čele s dvojicou Jakub Oráč – Adam Varechaj jasne predčili súperov technicky, aj schopnosťou kreatívne a variabilne reagovať na konkrétne situácie na hracej ploche. „Naši súperi hrali strojovo cez naučené schémy, či už cez čiary alebo nakopávanými loptami. Keď som si ich pozrel a prečítal, zrazu mali problém sa proti nám presadiť. Snáď najviac ma prekvapilo, že v súbojoch jeden na jedného sa presadzovali iba sporadicky, kým naši chlapci si práve tieto momenty užívali, vďaka čomu sme pôsobili omnoho kreatívnejšie. Keď nám zavreli jednu stranu, dokázali sme sa presadiť cez druhú a táto variabilita sa nakoniec premietla aj do výsledkov,“ hodnotil P. Ivan.

Výsledky:
Základná skupina:
MFK Vranov – SC Peckeloh II 3:0, góly: Varechaj 3. MFK Vranov – SV Viktoria Gesmold 1:3, gól: Begala. MFK Vranov – TuS Hilter 0:0. MFK Vranov – R.K.S.V. EMOS Enschede 0:0.

Nadstavbová skupina: MFK Vranov – Marienfeld SW 1:1, gól: Varechaj. MFK Vranov – SV Viktoria Gesmold 3:0, góly: Varechaj 2, Husivarga. MFK Vranov – SpVg Versmold 1:0, gól: Varechaj. MFK Vranov – SG Sendenhorst 0:0.

Finále: Tyde F. C. – MFK Vranov 3:1, gól: Oráč.

V drese MFK Vranov U-11 sa na turnaji vo Versmolde predstavili Tomáš Fedor, Jakub Oráč, Vladimír Kulman, Karol Hájnik, Adam Varechaj, René Begala, Nikolas Goroľ, Samuel Kendereš, Patrik Paľo, Vincent Frena, Ján Janočo, Sebastián Rozkoš a Lukáš Husivarga.

Aj touto cestou by sa chceli hráči a realizačný tím MFK Vranov U-11 poďakovať za nezabudnuteľný zážitok na turnaji Champions Cup der Stadtsparkasse partnerom z KS RABA Dobczyce, Ľ. Bernátovi za pozvanie a za pomoc a podporu Mestu Vranov nad Topľou, ZŠ LÚČNA, M. Kandalovi, J. Dindakovi, J. Migaľovi, M. Ivanovi, M. Fedorovi a za fantastickú atmosféru rodičom.
 

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum