vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Vranovskí futbalisti sa umelého trávnika dočkajú ešte tento rok

 Vranovskí futbalisti sa umelého trávnika dočkajú ešte tento rok

Futbalisti MFK Vranov budú môcť ešte v tomto roku hrať a trénovať na novom ihrisku s umelou trávou. Na investícii v predpokladanej výške 400 tis. eur sa budú podieľať mesto Vranov nad Topľou, Prešovský samosprávny kraj a spoločnosť STD DONIVO a.s.

Poslanci Mestského zastupiteľstva vo Vranove nad Topľou sa na štvrtkovom rokovaní zaoberali návrhom na združenie finančných prostriedkov mesta s Prešovským samosprávnym krajom za účelom realizácie „umelého trávnika na ploche futbalového štadióna na Ul. B. Němcovej vo Vranove nad Topľou“.

Ako sa uvádza v dôvodovej správe, futbalový štadión na ulici B. Němcovej predstavuje futbalovú základňu pre žiacke a dorastenecké futbalové mužstvá, ako aj mužstvo dospelých a je zároveň sídlom Mestského futbalového klubu. S cieľom ponúknuť na hlavnej hracej ploche moderné zázemie sa radnica rozhodla v spolupráci s investorom STD DONIVO a.s. uložiť umelý trávnik. V prvej etape mesto a PSK zrealizujú samostatné stavebné dielo pozostávajúce z týchto prác – odstránenie pôvodného trávnika, zhutnenie podložia, návoz a zhutnenie kameniva, zhotovenie drenáže a pokládka podložky pod umelú trávu. Po ukončení týchto prác mesto Vranov nad Topľou obdrží formou daru pokládku umelého trávnika od súkromného investora spoločnosti STD DONIVO a.s. „Vo viacerých mestách a súťažiach už takýto projekt zrealizovali, preto sme sa rozhodli aj my vybudovať ihrisko s umelou trávou, čím sa nám podarí zvýšiť jeho využiteľnosť, pretože bude k dispozícii pre tréningový proces a majstrovské zápasy žiakov, dorastencov a samozrejme A-mužstva. Keďže v blízkosti štadióna nemáme plochu, kde by sme tento zámer mohli zrealizovať, rozhodli sme sa uložiť umelý trávnik na hlavnú hraciu plochu,“ vysvetľoval primátor Vranova nad Topľou Ján Ragan.

Poslanci uznesenie na združenie finančných prostriedkov za účelom realizácie stavebnej časti projektu „Umelý trávnik na ploche futbalového štadióna na Ul. B. Němcovej vo Vranove nad Topľou“ schválili jednohlasne. Dodáme, že Prešovský samosprávny kraj poskytne investíciu vo výške 90 tis. eur a mesto Vranov nad Topľou dofinancuje stavebné dielo do predpokladanej sumy 180 tis. eur. „Na administratívne úkony budeme potrebovať mesiac s tým, že s prácami plánujeme začať v septembri. Ich ukončenie predpokladáme ešte v jeseni, aby už v zime mohli na ňom hráči trénovať a hrať prípravné stretnutia. Keďže si uvedomujeme, že práve v tomto ročnom období sa skôr stmieva, budúci rok máme v pláne dobudovať aj umelé osvetlenie,“ dodal J. Ragan.
 

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum