vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Bude FK Soľ čiernym koňom Slovnaft Cupu? Kľúčom k úspechu môže byť Tomáš Petro

 Bude FK Soľ čiernym koňom Slovnaft Cupu? Kľúčom k úspechu môže byť Tomáš Petro

FK Soľ sa v 2. kole Slovnaft Cupu predstaví v stredu doma proti treťoligovému TJ FK Vyšné Opátske. V pohode hrajúci štvrtoligový nováčik môže byť v tejto sezóne pokojne pohárovým čiernym koňom. Argumentov pre toto tvrdenie je viac, ale kľúčovú úlohu priradzujeme k brankárovi Tomášovi Petrovi.

Určite majú ešte mnohí futbaloví fanúšikovia v živej pamäti ako v minulej sezóne podľahol MFK Vranov favorizovanému Slovanu Bratislava až v rozstrele. V prípade, že by stretnutie skončilo remízou a na rad by prišla penaltová lotéria, tromfom by mohol byť práve brankár FK Soľ Tomáš Petro. Pripomenieme, že v jarnej časti 2015/2016 vychytal z bieleho bodu troch strelcov v troch kolách po sebe Ľ. Simu zo Stakčína, N. Sališa z Humenného a Ľ. Benka z Hanušoviec! „Výhoda brankára oproti strelcovi pri penaltovom rozstrele je, podľa mňa tá, že brankár môže, útočník musí. Z môjho hľadiska je základom pri chytaní penált znervózniť strelca, následne opticky zväčšiť priestor brány, čakať do posledného momentu a až potom si vybrať smer, poprípade ostať v strede,“ vysvetľoval brankár FK Soľ Tomáš Petro.

Výhodou T. Petra je, že veľmi dobré pozná pohľad aj z druhej strany, teda ako hráč, ktorý penalty zahráva a treba dodať, že úspešne. V minulej sezóne skóroval v Kochanovciach a v predminulom súťažnom ročníku doma proti Kamenici. Ak by sa ho tréner Peter Mražik opýtal, či by si loptu na biely bod postavil s V. Opátskym, nepovedal by „nie“. „Občas, ak je penaltová súťaž, tak sa jej zúčastním aj ako strelec, poprípade si skúsim kopnúť len tak pár penált, ale málokedy ich trénujem, keďže nie som hráč, čo ich zahráva stále a vo veľkom počte. Čo sa týka prípadného rozstrelu v Slovnaft Cupe, myslím si, že zápas môže bez problémov dôjsť až k pokutovým kopom. Mojou hlavnou úlohou by samozrejme bolo zneškodniť čo najviac pokusov súpera, no určite pri otázke trénera, či si verím na penaltu, by som neodmietol a išiel to zakončiť,“ uviedol T. Petro.

Soľ postúpila v 1. kole Slovnaft Cupu cez Fintice. Konečný výsledok 6:0 zarezonoval o to viac, že sa hralo u súpera, s ktorým sa nováčik stretne aj v súbojoch o štvrtoligové body. Napriek tomu, že konečný výsledok hovorí jasnou rečou, P. Mražik nezabudol pripomenúť, že na jeho vkus sa mužstvo dopustilo niekoľkých chýb v zadných radoch a nebyť viacerých zákrokov T. Petra, mohli sme sa dnes baviť o inom rezultáte. „Výsledok síce vyzerá jednoznačne, no prvú polhodinu hrozili za nerozhodného stavu aj hráči Fintíc, keď sa im podarilo ísť dvakrát samým na bránu, našťastie pre nás s dobrým koncom. Potom sme sa dokázali za desať minút presadiť trikrát, čo ich definitívne položilo. Aj napriek tomu si dokázali vypracovať ďalšie sľubné šance. My sme hrali prvý zápas proti štvrtoligovému súperovi, aj keď v pohári a ukázali sme, že vieme zahrať pekný a kvalitný futbal, nielen výsledkovo, ale tiež pre oko diváka,“ pochválil spoluhráčov T. Petro.

Odchovanec vranovského futbalu, ktorý v posledných sezónach pôsobil v piatoligových Hencovciach, prestúpil do Soli pred začiatkom tejto sezóny. „Rád hrám futbal hlavne tam, kde je dobrá partia a cítim sa v mužstve dobre. V Hencovciach to bolo bezpochyby tak, no prišla ponuka zo Soli, kde som poznal drvivú väčšinu hráčov už pred prestupom, a taktiež hlavným dôvodom bola samozrejme IV. liga, v ktorej chcem pomôcť mužstvu k čo najlepším výsledkom a spokojnosti všetkých,“ vysvetľoval T. Petro.

Soľ ako štvrtoligový nováčik vstúpila do nového súťažného ročníka so stopercentnou bilanciou, keď „doma“ vyhrala obidve stretnutia najtesnejším rozdielom s Medzilaborcami, aj Radvaňou 1:0. Pri slove doma sme nedali úvodzovky náhodne. Keďže na domácom štadióne prebiehala inštalácia umelého zavlažovania, našli zverenci P. Mražika domov v Bystrom a práve s V. Opátskym budú hrať v tejto sezóne prvýkrát doma (bez úvodzoviek). „Vstup do sezóny je určite výborný, možno až prekvapivý, ale netreba mať veľké očakávania a nos hore z prvých dvoch zápasov. Ako som už spomínal, mužstvo máme relatívne mladé a perspektívne, kde každý hráč prispieva dávkou kvality a snažíme sa to spojiť v príjemný futbalový zážitok s priaznivým výsledkom na konci zápasu. Ďalším aspektom je tréner, ktorý dokáže špecificky motivovať každého hráča,“ pripomenul na záver nášho rozhovoru T. Petro.   

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum