vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Mesto Vranov začalo s rekonštrukciou miestnych komunikácií a chodníkov

Mesto Vranov začalo s rekonštrukciou miestnych komunikácií a chodníkov

Mesto Vranov nad Topľou začalo s opravou miestnych komunikácií, chodníkov a parkovacích plôch v objeme 239 tis. eur. Primátor Ján Ragan zároveň ohlásil miliónovú investíciu do ciest, s ktorou víťaz verejného obstarávania začne ešte tento rok a dokončí v roku 2018.

Návrh opráv komunikácií a spevnených plôch bol zostavený na základe požiadaviek zo zasadnutí výborov jednotlivých mestských častí, požiadaviek občanov mesta a na základe obhliadky pracovníkmi mestského úradu. Rekonštrukcia bude postupne zrealizovaná na 12 úsekoch. Naplánovaná je oprava chodníka na Sídlisku II pri základnej škole a parkoviska pri škole, oprava chodníka na Mlynskej ulici smerom na Dubník, oprava chodníka na Sídlisku 1. mája pri BD G a na Štefánikovej ulici, oprava chodníka na Ulici Dr. C. Daxnera a pri Základnej škola Juh, oprava chodníkov na Viničnej ulici, Ulici Gen. Svobodu a na Bernolákovej ul. Zrekonštruovaná bude taktiež cestná komunikácia na Dubníku pri BD 1511 a na Slnečnej ulici. Odvodnená a upravená bude spevnená plocha na Prešovskej ulici, kde vznikne 14 parkovacích miest. Dodáme, že rekonštrukčné práce pozostávajú z odstránenia starých obrubníkov a starého asfaltu, osadenia nových obrubníkov a uloženia nového asfaltového koberca. „Keďže letné obdobie je na stavebné práce najideálnejšie, rozhodli sme sa ho využiť naplno. V týchto dňoch sme sa sústredili na úseky v blízkosti škôl, aby bolo všetko pripravené, keď sa začne nový školský rok s tým, že termín ukončenia všetkých opráv je v októbri,“ uviedol primátor mesta Vranov nad Topľou Ján Ragan.

Mesto Vranov nad Topľou zároveň pripravuje ďalšiu investíciu do rekonštrukcie pätnástich miestnych komunikácií v objeme 1 mil. eur. V tomto období radnica finalizuje podklady pre vyhlásenie verejného obstarávania. Začiatok prác je síce závislý od priebehu a výsledku verejného obstarávania, či počasia, no J. Ragan verí, že stavebný ruch by mohol nastať už v tomto roku.   
 

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum