vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Štefan Harakaľ ulovil na Domaši kapitálneho 220-centimetrového sumca

 Štefan Harakaľ ulovil na Domaši kapitálneho 220-centimetrového sumca

Vodná nádrž Domaša bola k rybárom už mnohokrát štedrá, keď im dovolila tešiť sa z kapitálnych úlovkov. Najmä špecialisti – sumčiari by o tom vedeli hovoriť svoje. Ďalšiu grandióznu rybu sa podarilo uloviť Vranovčanovi Štefanovi Harakaľovi. Jeho príbeh so sumcom sa však zo zaužívaných scenárov vymyká.

Štefan Harakaľ sa považuje za rekreačného rybára, pre ktorého je rybárčenie relaxom, preto keď ide k vode, berie to v prvom rade ako príjemný oddych. Výnimkou nebol ani posledný júlový štvrtok. Hoci nič nenasvedčovalo tomu, že by sa pohodová rybačka medzi rekreačným strediskom Eva a zátokou mala prehupnúť do adrenalínového dobrodružstva, stačil moment a rutinná idylka sa zmenila na nezabudnuteľný zážitok. „Nahodené som mal cesnakové puffi na kapra. Pomaly som už aj chcel baliť, ale povedal som si, že ešte raz prehodím. Nebol to ani nejaký silný záber, no keď som začal navíjať, pocítil som ťah a ryba, o ktorej som v tej chvíli netušil, že ide o sumca, ma ťahala do vody, preto som radšej povolil brzdu,“ opísal prvý kontakt so sumcom Š. Harakaľ.

S narastajúcim odporom mu bolo jasné, že to určite nebude kapor, a tak požiadal rýchlo o pomoc syna a suseda z chaty. „Syn vzal loďku a išiel s prútom na vodu, kde ho sumec ťahal stopäťdesiat metrov. Keďže som chytal na „tridsaťpäťku“ silon a „štvorku“ háčik, nechceli sme riskovať, aby sa nám odtrhol. Spoliehal som sa však na to, že mám kvalitný výstroj a ako sa ukázalo, pomohlo to,“ vysvetľoval Š. Harakaľ.

Traja dospelí chlapi bojovali so statným sumcom, ktorý meral 220 cm a odhadom vážil 70 – 80 kg, dve hodiny! Počas ich zápasu sa na brehu sústredila aj početná kulisa zvedavcov a všetci nad kapitálnym úlovkom iba s rešpektom krútili hlavami. „Na sumce som sa nikdy nešpecializoval, nemám teda žiadne vedomosti o tom, ako ich loviť. Toto bola naozaj iba náhoda. Len predpokladám, že išiel za inou rybou a vtedy sa mu háčik zachytil o vrchnú časť pery, preto sme mali aj kus šťastia, že sa nám neuvoľnil,“ dodal Š. Harakaľ.   
 

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum