vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Vo Vranove boli nainštalované ECO DOG TOILET STANICE

Vo Vranove boli nainštalované ECO DOG TOILET STANICE

Z dôvodu skvalitnenia služieb poskytovaných svojim občanom, ako aj z dôvodu ochrany životného prostredia a verejnej zelene, sa rozhodlo mesto Vranov nad Topľou riešiť problém so psími exkrementami inštaláciou ECO DOG TOILET STANÍC. Tie boli osadené na Ulici Janka Kráľa, na Sídlisku II. za bytovým domom 1225 a na Mlynskej ulici za bytovým domom 1334.

ECO DOG TOILET stanica je nové, patentovo chránené a revolučné technické riešenie problému so psími exkrementami. Rozmenené na drobné, ide o hygienické zariadenie na venčenie psov, ktoré je jedinečné, dômyselné a jediné svojho druhu na celom svete. Medzi jeho benefity patrí, že ekologicky a efektívne rieši likvidáciu a neutralizáciu psích exkrementov na verejných priestranstvách a v obytných zónach miest. To znamená, že nedochádza ku kontaktu psieho moču a výkalov s okolitým prostredím a jeho následnej kontaminácii.

ECO DOG TOILET stanica priťahuje psy a aktívne podporuje ich vylučovanie vďaka špeciálnej zložke s obsahom psích feromónov, ktorá sa postupne uvoľňuje do okolia stanice. Táto zložka pôsobí na psy upokojujúco a podporuje preznačovanie ich vlastného teritória. ECO DOG TOILET feromónová zložka bola špeciálne pripravená odborníkmi a je založená na čisto prírodnej báze. Pre ľudí je neidentifikova­teľná. Spolupráca majiteľa psa pri tomto ekologickom riešení je veľmi dôležitá, lebo psa je potrebné podporovať na vykonávanie potreby v ECO DOG TOILET stanici, obzvlášť pri ranných prechádzkach. Majiteľ psa po príchode k ECO DOG TOILET stanici, umožní psovi pohodlný prístup povolením vôdzky, prípadne jej zafixovaním na závesný element, ktorý sa nachádza na stĺpe stanice. Následne pes sám inštinktívne pôsobením dômyselného systému stanice ECO DOG TOILET vykoná potrebu. Potom je vhodné psa pochváliť prípadne odmeniť, aby si na venčenie v ECO DOG TOILET STANICI vytvoril návyk. Tuhý exkrement sa naberie priloženou lopatkou aj s časťou absorpčnej hmoty a vhodí do plastového vreca, ktoré sa nachádza v ochrannom koši upevnenom na stĺpe ECO DOG TOILET stanice. Zvyšky exkrementu a vylúčený moč prechádza absorpčnou hmotou a následne filtračnou zložkou, čím sú zbavené choroboplodných zárodkov, zápachu, pH kyslosti a sú neutralizované. Filtračný systém je pravidelne monitorovaný a servisovaný.
 

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum