vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Srdciar Tomáš Vaňo ťahá N. Hrušov k historicky najúspešnejšiemu vstupu do sezóny!

Srdciar Tomáš Vaňo ťahá N. Hrušov k historicky najúspešnejšiemu vstupu do sezóny!

FK Nižný Hrušov tróni V. lige, skupina Vihorlatsko-Dukelská suverénnym spôsobom. Zverenci trénera Dušana Durkaja dominujú ofenzívnym štatistikám, ale zabudnúť nemôžeme ani na pevné defenzívne hradby, ktorým velí brankár Tomáš Vaňo!

FK Nižný Hrušov zdolal minulý víkend Sečovskú Polianku na jej pôde rozdielom triedy. Výsledok, ktorý sa očakával a na prvý pohľad potvrdzuje papierové predpoklady, priniesol aj zaujímavosť, aká sa nevidí každý deň. Pri góle Matúša Horského v 53. min. na 3:0 totiž asistoval brankár Tomáš Vaňo. „Všimol som si, že domáca obrana je vytiahnutá vyššie, preto som sa pokúsil prekopnúť ju. Prihrávku som sa zároveň snažil adresovať Matúšovi Horskému, ktorý je rýchly a v takýchto brejkových situáciách sa cíti ako žralok vo vode. Nakoniec to dopadlo na výbornú – obrancovia loptu nezasiahli a Horák šikovne prehlavičkoval brankára. V ďalšom priebehu som ešte párkrát skúšal šťastie týmto spôsobom, no domáci si už dali pozor,“ usmieval sa ochranca svätyne FK Nižný Hrušov Tomáš Vaňo.

Futbalový stroj v N. Hrušove pracuje zatiaľ na sto percent, čo partia okolo kapitána Petra Babjaka potvrdila i na pôde Seč. Polianky. Hoci domáci sú v tabuľke poslední, práve imperatív bodovať z nich robil odhodlaného súpera. Dráma sa však nakoniec nekonala, čo už v prvom polčase zariadili Michal Palko s Lukášom Paľušom. „Celý týždeň nám tréner zdôrazňoval, že nesmieme nič podceniť, aby sme si neskomplikovali zápas a pripísali si na konto ďalšie tri body. Napriek tomu, že sme vyhrali rozdielom troch gólov, nebolo to jednoduché stretnutie. Obidve mužstvá začali opatrne, ale postupne sme naklonili misky váh na našu stranu,“ hodnotil T. Vaňo.

Tomáš Vaňo sa do N. Hrušova vrátil po dvoch sezónach v MFK Vranov a ako veľký srdciar sa stal okamžite oporou mužstva. V bráne z neho sála istota, ktorou dodáva energiu a odhodlanie aj spoluhráčom pred ním. Výsledkom je plný bodový zisk a futbalová pohoda, ktorú si užívajú všetci. Hráči, realizačný tím, funkcionári, fanúšikovia... „Keď som prijal v lete ponuku vrátiť sa do N. Hrušova, pri mojom rozhodnutí zavážilo aj to, že sa trénerom stal Dušan Durkaj, ktorý má jasnú víziu v tom, ako by sme mali hrať. Prišli noví mladí hráči, vytvorili sme výborný kolektív, zlepšila sa dochádzka na tréningy a aj vďaka dosiahnutým výsledkom si futbal všetci užívame. Osobne sa mi chytá vo veľkej pohode, pretože sa môžem spoľahnúť na chlapcov predo mnou. Nevypustia žiadny súboj a keďže chémia medzi nami funguje výborne, spolu odovzdávame v prospech mužstva maximum,“ zdôraznil T. Vaňo.
 

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum