vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Milostivý čas misií vo Vranove nad Topľou

Milostivý čas misií vo Vranove nad Topľou

Po takmer 10 rokoch budú vo Farnosti sv. Františka z Assisi Vranov nad Topľou Juh Ľudové misie.

Uskutočnia sa v čase od 24. septembra - 1. októbra 2017. Misie povedú pátri misionári z rehole kapucínov z Bratislavy.

„Tužíme po tom, aby milostivý čas misií bol pre každého jedného veriaceho časom hlbokej duchovnej obnovy a odpoveďou na Božiu lásku,“ uviedol vranovský dekan a farár Štefan Albičuk.

Sväté misie sa konajú v tomto roku aj preto, lebo farnosť v júli oslávila 25 rokov od jej založenia a 20 rokov od chvíle konsekrácie farského kostola.

Program svätých misií zahŕňa sériu viacerých liturgických slávení v Kostole sv. Františka z Assisi, vo filiálnom Kostole Nepoškvrneného Srdca Panny Márie Vranovské Dlhé a v kaplnke na Rodinnej oblasti vo Vranove nad Topľou. Pridajú sa k nim viaceré sprievodné udalosti duchovného charakteru pre rôzne vekové skupiny, akými sú katechézy, návštevy misionárov na školách, koncert kapely Kapucíni, filmové projekcie a mnohé iné.

Prosíme všetkých o modlitbu za mesto Vranov nad Topľou. Dary milosti sú rozličné, ale Duch je ten istý. Darom je pre nás aj tím bratov kapucínov, ktorí konajú ľudové misie vo farnostiach.

Misie sú mimoriadnou formou ohlasovania evanjelia v Cirkvi. Ich veľký význam pripomenuli aj Benedikt XVI., keď v Roku viery povzbudzoval k organizovaniu ľudových misií alebo pápež František, ktorý vyzýval Cirkev ku konaniu ľudových misií v Roku milosrdenstva.

Všetci ste srdečne pozvaní.

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum