vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / „Kotlebovci“ odštartovali vlakové hliadky na trase Prešov – Medzilaborce vo Vranove

„Kotlebovci“ odštartovali vlakové hliadky na trase Prešov – Medzilaborce vo Vranove

Vlakové hliadky známe z trate Poprad – Stará Ľubovňa alebo Krompachy – Liptovský Mikuláš budú pôsobiť aj na trase Prešov – Medzilaborce. Na tlačovej konferencii na vranovskej vlakovej stanici o tom informovali poslanec NR SR Milan Mazurek a okresný predseda ĽSNS vo Vranove nad Topľou Jozef Mihalčin.

Vlakové hliadky budú pôsobiť na trase Prešov – Hanušovce nad Topľou – Vranov nad Topľou – Strážske – Humenné – Medzilaborce a späť. Ako vysvetlil okresný predseda ĽSNS vo Vranove nad Topľou Jozef Mihalčin, pre tento krok sa rozhodli na základe viacerých podnetov od občanov. Keďže, podľa jeho slov, má sám pozitívne skúsenosti s touto činnosťou, rozhodli sa pre hliadky aj v tomto regióne. „Museli by ste to sami zažiť na vlastnej koži, aký je to príjemný pocit, keď sa objavia naši chlapci a stará babka Vás pohladí po chrbte a poďakuje sa. Napr. v Poprade nám starší ľudia kývali a chválili nás. Práve takéto reakcie nám dodávajú energiu, aby sme ďalej bojovali za slušných ľudí,“ uviedol Jozef Mihalčin.

V minimálne 3-členných hliadkach budú pôsobiť členovia strany, ktorí si cestovné budú ako dobrovoľníci platiť sami. Podľa Milana Mazureka cieľom nie je represia, ale prevencia. „Z našich a mojich skúseností, ktoré mám z trate Poprad – Stará Ľubovňa, viem, že už len samotná prítomnosť našich chalanov vo vlaku spôsobuje, že asociáli, ktorí sa predtým správali neslušne a obťažovali cestujúcich, sedia pokojne a nerobia problémy. Našou snahou je zlepšiť bezpečnostnú situáciu a dosiahnuť to chceme prevenciou,“ vysvetľoval M. Mazurek.

Ako ďalej doplnil, každý cestujúci má právomoc zakročiť pri páchaní trestného činu, páchateľa spacifikovať a privolať políciu. V týchto medziach budú pôsobiť aj vlakové hliadky. „Hliadkovú činnosti budeme robiť náhodne a nepravidelne, aby asociáli, ktorí predstavujú pre slušných cestujúcich riziko, nevedeli, kedy náš môžu očakávať,“ zdôraznil M. Mazurek.

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum