vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / VIDEO: Kapitán Hencoviec M. Mikita vymietol víťazne pavučinu – v 92.min.!

Ak po nedeli postavia v Hencovciach kapitánovi OcFK Matúšovi Mikitovi sochu, znalcov V. ligy vo Vihorlatsko-Dukelskej skupine to neprekvapí, práve naopak. Kúsok, aký „Miki“ predviedol v závere zápasu s OFK Agrifop Stakčín, za to určite stojí.

Po remíze 2:2 s Vyšným Žipovom, s ktorým Hencovčania stratili dvojgólové vedenie, si zverenci trénera Radoslava Homoľu v nedeľu nič iné ako víťazstvo so Stakčínom nepripúšťali. Napriek tomu, že od úvodu boli aktívnejší a v 10. min. ich dostal do vedenia Sebastián Soták, do kabín po prvom polčase odchádzali za nerozhodného stavu. Hostia im totiž dali lekciu z efektivity v 44. min., kedy Jakub Harmaňoš zapichol loptu z priameho kopu pod brvno. Treba napísať, že hoci strela hosťujúceho snajpera spĺňala prísne kritéria, Michal Suchý bol pripravený kontrovať spoľahlivým zákrokom. Do tohto scenára však vstúpil Dominik Jakub, ktorý ju chcel v obetavom nasadení vyhlavičkovať, no po jeho nešťastnom teči bol „trest“ za nepremenené predchádzajúce šance na svete.

Aj napriek tomu hráči Hencoviec v druhom polčase nohu z plynu nestiahli, ale streliť druhý gól im (dlho) súdené nebolo. Chvíľu to dokonca vyzeralo, že Šťastena sa na ich účet výborne zabáva. Na mysli máme predovšetkým situáciu, kedy Miroslav Mati zatočil priamy kop do žrde a Matúš Mikita trafil z dorážky brvno! „K lopte som sa dostal na rohu päťky. Keďže viacerí s najväčšou pravdepodobnosťou očakávali, že budem dávať spätnú prihrávku niekde na úroveň jedenástky, rozhodol som sa vystreliť. Stačilo pár centimetrov a už vtedy to mohol byť gól,“ reagoval kapitán OcFK Hencovce Matúš Mikita.

Hoci Hencovčania sa na nedostatok šancí sťažovať nemohli, ich ambície bodovať naplno sa predsa len o pár minút neskôr otriasli v základoch. Domáci fanúšikovia určite zmeraveli vo chvíli, keď už bol Michal Suchý prekonaný, ale v hlavnej úlohe sa opäť predstavil M. Mikita, ktorý v tomto prípade hasil nebezpečenstvo na bránkovej čiare. „Keď som videl, že hosťujúci hráč bude zakončovať, cúvol som za Miša Suchého, aby som mohol v prípade potreby, ak si to situácia vyžiada, zasiahnuť. Nakoniec sa moja intuícia ukázala ako správna... Po remíze s V. Žipovom sme chceli bodovať naplno, no po nepremenných šanciach sme v druhom polčase s pribúdajúcimi minútami znervózneli. Myslím si, že práve vtedy sa lámal „chlieb“, pretože pokiaľ by dal Stakčín na 2:1, bolo by po zápase,“ priznal M. Mikita.

Ako sa hovorí, to najlepšie na záver a v podaní kapitána Hencoviec išlo naozaj o excelentný moment. V druhej minúte nadstaveného času zahrával Ján Matta rohový kop, lopta sa odrazila k M. Mikitovi, ktorý ukázal železné nervy a z 30 metrov ju poslal z kroka nechytateľne do „šibenice“. „Keďže proti mne už vystupoval protihráč, nechcel som špekulovať, snažil som sa iba trafiť ľavú časť brány. Nakoniec to vyšlo parádne... Podobný gól som dal, taktiež doma, ešte pred troma rokmi v okresnej súťaži, len s tým rozdielom, že akcia sa odohrala na opačnej strane a vtedy som trafil do pravého vinkľa. Chlapci sa po zápase smiali, že veria, že na ďalší podobný presný zásah nebudem opäť potrebovať tri sezóny,“ usmieval sa M. Mikita.