vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Hráči Soli držali proti Podbrezovej postupovú nádej do posledných sekúnd

 Hráči Soli držali proti Podbrezovej postupovú nádej do posledných sekúnd

Zápas 4. kola Slovnaft Cupu medzi FK Soľ a FK Železiarne Podbrezová bol futbalovým sviatkom. Futbalnet vysielal priamy prenos, na stretnutí boli prítomné televízne štáby RTVS, TV JOJ, či redaktor denníka Šport a najmä domácich futbalistov prišlo povzbudiť 1 400 (a možno aj viac) fanúšikov!

Futbal bol k hráčom, realizačnému tímu a funkcionárom Soli spravodlivý. V jari 2017 ponúkli spanilú postupovú jazdu s nezabudnuteľnou remízou 4:4 v Jasenove, či heroické víťazstvo 3:1 na horúcej pôde Stakčína, po ktorom virtuálny svet obletela legendárna fotografia, ako hneď na prvej benzínke vyhrával na harmonike štvrtoligový marš Jozef Dudáš, ktorý sa aj v stredu s noblesou jemu vlastnou chopil moderátorskej taktovky. Do bojov o štvrtoligové body vstúpili Soľančania pevným krokom a popritom začali písať nezabudnuteľný pohárový príbeh. Po Finticiach, FK Košice a Bardejove im žreb prisúdil súpera, ktorého si v kabíne asi priali najviac – Podbrezovú s Jánom Krivákom.

Aj v súboji s Fortunaligistom si siahli hráči Soli na dno, koniec koncov patria okolo kapitána Michala Hajníka to ani inak nevie. Gól po troch minútach hry mal byť výhodou pre hráčov Podbrezovej, ale ofenzívne peklo sa nekonalo a domáci trpezlivo čakali, kedy budú môcť slávnejšieho súpera futbalovo „pohrýzť“. Hoci predovšetkým v závere sa mohli stať hrdinami Zdenko Cigán, či Miroslav Sakala, domáci aj napriek prehre schádzali z trávnika, a právom, so vztýčenými hlavami. „Samozrejme, uvedomovali sme si, že s Podbrezovou nemôžeme hrať otvorenú a rovnocennú partiu. Z toho dôvodu sme chceli vychádzať zo zabezpečenej obrany a trpezlivo si počkať na našu príležitosť. Gól v 3. min. sa dá na jednej strane hodnotiť ako veľmi rýchly, ale na strane druhej priebeh zápasu ukázal, že súper sa po ňom upokojil. Naopak, my sme neznervózneli a pokračovali v tom, čo sme si predsavzali. Počas prestávky som v kabíne zdôrazňoval, že výsledok je stále hrateľný. Chlapcom som prízvukoval iba to, aby zjednodušili hru a nestrácali toľko lôpt, čo sa v závere ukázalo ako správny spôsob hry. Škoda len, že sa nám nepodarilo vyrovnať...“ hodnotil tréner FK Soľ Peter Mražik.

V Soli si zaslúžia za pohárové ťaženie absolutórium a to nielen za zápas s Podbrezovou. Aj v prvých troch kolách hráči ukázali, že Slovnaft Cup je pre nich viac ako len povinnosť. Každý, kto sa v jednom zo štyroch stretnutí dostal na trávnik jasne ukázal, že klubový dres si váži a nikto nehazardoval s tým, aby niečo podcenil. Odmenou bol nielen súboj s účastníkom našej najvyššej súťaže, ale aj uznanie a rešpekt od fanúšikov ďaleko za hranicami vranovského okresu. „Po zápase sme si v kabíne aj napriek prehre zatlieskali, lebo takýto úspech sa nezopakuje každý deň a za to patrí poďakovanie celému nášmu kolektívu,“ zdôraznil P. Mražik.

Po prehre Trenčína v Medzeve bolo každému jasné, že už žiadny Fortunaligista nebude chcieť riskovať podobnú blamáž. Výnimkou nebola ani Podbrezová, ktorá síce postupový cieľ splnila, ale tréner Marek Fabuľa s výkonom svojich zverencov spokojný nebol. Sám si totiž najlepšie uvedomoval, že jeho hráči mali toto stretnutie odohrať vo vyššom tempe a s väčšou dominanciou. Na druhej strane, čo by dali za to pod Čákovým hradom, keby rovnakým spôsobom postúpili ďalej... „Očakávali sme, že súper bude húževnatý a to sa aj potvrdilo. Domáci niekedy išli až za hranicu svojich možnosti a práve ich oduševnenie nám robilo najväčšie problémy. Spokojný som iba s postupom, vôbec však nie s prístupom niektorých hráčov, lebo sme chceli hrať inak, ako to nakoniec vyzeralo. Budeme si to musieť rozobrať a urobiť z toho nejaký záver, možno aj buchnúť po stole, lebo niektorí zrejme stále nepochopili, čo sa od nich žiada, a je jedno, kto proti ním stojí,“ dvihol varovný prst tréner FK Železiarne Podbrezová Marek Fabuľa.
 

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum