vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Člen „ligových kanonierov“ Z. Cigán: Zápas s Humenným bude pre mňa výnimočný

Člen „ligových kanonierov“ Z. Cigán: Zápas s Humenným bude pre mňa výnimočný

Štvrtoligový nováčik FK Soľ privíta v nedeľu na domácom trávniku lídra z Humenného. Tento zápas bude mať špeciálnu príchuť pre útočníka Zdenka Cigána, ktorý sa ešte v minulej sezóne stal v drese Humenčanov s 28 gólmi (v 28 zápasoch) najlepším strelcom súťaže.

Aj aktuálnu sezónu začal Zdenko Cigán v Humennom a hneď v 1. kole trafil do siete Zámutova. Po tomto stretnutí však bol odvolaný tréner Jozef Valkučák a na jeho stoličku zasadol srbský kormidelník Puniša Memedovič. Bývalý kanonier Giraltoviec, Kračúnoviec, či Čierneho nad Topľou sa taktiež rozhodol pre zmenu klubu a svoju futbalovú budúcnosť spojil s FK Soľ. „Do Humenného si ma vyžiadal tréner Valkučák, no nový kouč si priviedol vlastných hráčov a navyše moje pracovné povinnosti mi nedovoľovali zapájať sa do tréningového procesu, ako by si to prial. Bolo mi jasné, že s najväčšou pravdepodobnosťou budem vysedávať na lavičke a to som nechcel, preto som sa rozhodol pre zmenu klubu. Viacerí kamaráti mi dali o Soli veľmi dobré referencie a keďže väčšinu chlapcov v tíme poznám, ponuku som prijal,“ vysvetľoval Zdenko Cigán.

V aktuálnej sezóne má Z. Cigán na konte 8 presných zásahov, z toho sedem zaznamenal už v drese Soli, k čomu pridal pohárovú trefu proti FK Košice a premenenú penaltu v rozstrele s druholigovým Bardejovom, Jeho vizitka však v žiadnom prípade neprekvapuje, pretože so 101 gólmi si ako člen „ligových kanonierov“ drží konštantne vysokú streleckú formu už niekoľko sezón. „Do Soli som prišiel na to, aby som dával góly a o to sa aj snažím. Keďže v Humennom sme hrali iným štýlom, budeme ešte chvíľu potrebovať, aby sme sa zohrali, ale s chlapcami sa poznáme, v kabíne si rozumieme, preto si myslím, že to problém nebude,“ zdôraznil Z. Cigán.

Soľ ako štvrtoligový nováčik má rozbehnutú sezónu na výbornú! Aktuálne sú zverenci trénera Petra Mražika na 6. mieste a hoci z posledných piatich stretnutí vyhrali iba v Pušovciach, v klube vládne pohoda, pod ktorú sa podpísalo aj ťaženie mužstva v Slovnaft Cupe s futbalovým sviatkom proti Podbrezovej. Soľančania futbalovo pobláznili celý vranovský okres a odmenou im bol plný štadión, či ako pridaná hodnota celoslovenská mediálna pozornosť. „Do 4. kola som sa v pohári ako hráč ešte nedostal. Bolo to síce náročné obdobie, ale na druhej strane sme si ho užívali, hoci teraz na nás trošku doľahla únava, čo nás možno, v kombinácii s nováčikovskou daňou, stálo v posledných kolách zopár bodov. Napriek tomu sa držíme v hornej polovici tabuľky a zážitky zo Slovnaft Cupu nám už nikto nevezme. Myslím si, že aj s Podbrezovou sme mohli uhrať lepší výsledok. Sám som mal na konci šancu, keď som obišiel obrancu, ktorý ako však padal do mňa vrazil, v dôsledku čoho som stratil rovnováhu a vystrelil vedľa brány,“ vrátili sme sa so Z. Cigánom k súboju s Fortunaligistom.

Futbalová minulosť spojená s Humenným robí nedeľňajší duel pre Z. Cigána výnimočným, čo ani netají. Robustný útočník však jedným dychom dodáva, že s bývalými spoluhráčmi si rád pred stretnutím podá ruku, no na trávniku priestor na sentimentálne spomienky nebude. Keďže Soľ v posledných dvoch domácich stretnutiach nevyhrala, v kabíne berú tento fakt ako výzvu a imperatív pripraviť najväčšiemu ašpirantovi na postup prvú prehru v prebiehajúcej sezóne. „Pre mňa osobne to bude určite špeciálny zápas! Veď ešte v tejto sezóne som za Humenné nastúpil v 1. kole... Hoci hráčov hostí poznám, predpokladám, že nový tréner pozmenil herný štýl, no aj napriek tomu sa pokúsim v šatni niečo poradiť. Humenčania sú v tabuľke prví, zatiaľ ešte neprehrali a o to viac si budeme musieť dať záležať na každom detaile, aby sme všetko zvládli k spokojnosti nás, i našich fanúšikov,“ pripomenul Z. Cigán.
 

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum