Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY
Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY

Vo Vranovskej nemocnici, a.s. sa v roku 2017 narodil rekordný počet detí

Správy / Ostatné / Vo Vranovskej nemocnici, a.s. sa v roku 2017 narodil rekordný počet detí

Vo Vranovskej nemocnici, a.s. sa v roku 2017 narodil rekordný počet detí

Prvým narodeným bábätkom v roku 2018 v okrese Vranov nad Topľou je Ján Ferko zo Sedlísk. Prvou narodenou Vranovčankou v roku 2018 je Ema Dzurková. Obidvom novorodencom a ich mamičkám boli vo štvrtok zablahoželať prednosta Okresného úradu vo Vranove nad Topľou Andrej Krišanda a primátor mesta Vranov nad Topľou Ján Ragan.

Ján Ferko, ktorý po narodení vážil 2 800 gramov a meral 47 centimetrov, sa ako druhé dieťa 16-ročnej Veroniky Ferkovej narodil 1. januára o 11.45 hod. Emka Dzurková sa vypýtala na svet o deň neskôr, a to i napriek tomu, že termín pôrodu mala určený na 8. januára. „Prvá dcéra sa volá Ela a keď som prvýkrát uvidela Emu, veľmi sa na ňu podobala, tak som si povedala, nech majú aj takmer rovnaké mená. Rozdiel medzi nimi je iba v tom, že Emka je oveľa pokojnejšia,“ usmievala sa Lucia Dzurková. Z narodenia druhej dcéry mal obrovskú radosť aj otec Martin Dzurko. „Keďže doma boli samí chalani, vždy hovoril, že si lepšie rozumie s dievčatami, preto si prial ďalšie dievčatko,“ prezradila šťastná mamička.


V roku 2017 sa vo Vranovskej nemocnici a.s. narodilo 1 015 novorodencov, z toho chlapcov bolo 492 a dievčat 523. Tisícim bábätkom narodeným v minulom roku bol Filip Kotľár zo Sečovskej Polianky. Manželia Juliana a Jaroslav Kotľároví zo Sečovskej Polianky si dopriali v jednom roku ako rodičia hneď dvojnásobnú radosť. Vo februári sa tešili z prvorodeného Jakubka a ich druhý syn Filipko sa vypýtal na svet 28. decembra. Pripomenieme, že viac ako tisíc detí sa vo Vranovskej nemocnici, a.s. narodilo naposledy v roku 2000.

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie Vranovskej nemocnice a.s. sa však teší priazni mamičiek dlhodobo. Ich spokojnosť s profesionálnou starostlivosťou a empatickým prístupom sa podpísala v ostatných rokoch pod skutočnosť, že počet pôrodov vo Vranove, kde medzi prvými spustili projekt Moja pôrodnica, stúpa. Pripomenieme, že za posledné desaťročie bol rekordný už minulý rok, kedy sa pri 974 pôrodoch narodilo 982 detí. Prekonanie hranice tisíc narodených detí patrí, aj vzhľadom k tomu, že v ostatných nemocniciach s podobnou spádovou oblasťou to nie je v žiadnom prípade samozrejmosťou, naozaj výnimočnou udalosťou. „Pre nás to znamená ocenenie práce nášho tímu. Môže nás iba tešiť, že mamičky sú spokojné a svoju spokojnosť nám prejavujú dôverou, keď najmä za posledné tri roky nám počet pôrodov medziročne stúpa v desiatkach,“ konštatoval primár gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Vranovskej nemocnice a.s. MUDr. Vladimír Spišák.

Cestu do Vranovskej nemocnice a.s. si nachádzajú mamičky nielen z okresu Vranov nad Topľou, ale aj z okresov Humenné, Michalovce, či Trebišov. Napriek rastúcemu počtu pôrodov V. Spišák s úsmevom poznamenal, že personálne sú pripravení zvládnuť všetky očakávania, ktoré sú na nich kladené. „Momentálne máme osem lekárov, plus k nám prichádzajú aj nové pôrodné asistentky, preto nemám obavu o to, aby sme to nezvládli. Keďže personálne sme na tom veľmi dobre, sme pripravení i naďalej pomáhať mamičkám pri ich najkrajšej chvíli v živote,“ zdôraznil V. Spišák.
 

Vo Vranovskej nemocnici, a.s. sa v roku 2017 narodil rekordný počet detí

Správy / Ostatné / Vo Vranovskej nemocnici, a.s. sa v roku 2017 narodil rekordný počet detí

Vo Vranovskej nemocnici, a.s. sa v roku 2017 narodil rekordný počet detí

Prvým narodeným bábätkom v roku 2018 v okrese Vranov nad Topľou je Ján Ferko zo Sedlísk. Prvou narodenou Vranovčankou v roku 2018 je Ema Dzurková. Obidvom novorodencom a ich mamičkám boli vo štvrtok zablahoželať prednosta Okresného úradu vo Vranove nad Topľou Andrej Krišanda a primátor mesta Vranov nad Topľou Ján Ragan.

Ján Ferko, ktorý po narodení vážil 2 800 gramov a meral 47 centimetrov, sa ako druhé dieťa 16-ročnej Veroniky Ferkovej narodil 1. januára o 11.45 hod. Emka Dzurková sa vypýtala na svet o deň neskôr, a to i napriek tomu, že termín pôrodu mala určený na 8. januára. „Prvá dcéra sa volá Ela a keď som prvýkrát uvidela Emu, veľmi sa na ňu podobala, tak som si povedala, nech majú aj takmer rovnaké mená. Rozdiel medzi nimi je iba v tom, že Emka je oveľa pokojnejšia,“ usmievala sa Lucia Dzurková. Z narodenia druhej dcéry mal obrovskú radosť aj otec Martin Dzurko. „Keďže doma boli samí chalani, vždy hovoril, že si lepšie rozumie s dievčatami, preto si prial ďalšie dievčatko,“ prezradila šťastná mamička.


V roku 2017 sa vo Vranovskej nemocnici a.s. narodilo 1 015 novorodencov, z toho chlapcov bolo 492 a dievčat 523. Tisícim bábätkom narodeným v minulom roku bol Filip Kotľár zo Sečovskej Polianky. Manželia Juliana a Jaroslav Kotľároví zo Sečovskej Polianky si dopriali v jednom roku ako rodičia hneď dvojnásobnú radosť. Vo februári sa tešili z prvorodeného Jakubka a ich druhý syn Filipko sa vypýtal na svet 28. decembra. Pripomenieme, že viac ako tisíc detí sa vo Vranovskej nemocnici, a.s. narodilo naposledy v roku 2000.

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie Vranovskej nemocnice a.s. sa však teší priazni mamičiek dlhodobo. Ich spokojnosť s profesionálnou starostlivosťou a empatickým prístupom sa podpísala v ostatných rokoch pod skutočnosť, že počet pôrodov vo Vranove, kde medzi prvými spustili projekt Moja pôrodnica, stúpa. Pripomenieme, že za posledné desaťročie bol rekordný už minulý rok, kedy sa pri 974 pôrodoch narodilo 982 detí. Prekonanie hranice tisíc narodených detí patrí, aj vzhľadom k tomu, že v ostatných nemocniciach s podobnou spádovou oblasťou to nie je v žiadnom prípade samozrejmosťou, naozaj výnimočnou udalosťou. „Pre nás to znamená ocenenie práce nášho tímu. Môže nás iba tešiť, že mamičky sú spokojné a svoju spokojnosť nám prejavujú dôverou, keď najmä za posledné tri roky nám počet pôrodov medziročne stúpa v desiatkach,“ konštatoval primár gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Vranovskej nemocnice a.s. MUDr. Vladimír Spišák.

Cestu do Vranovskej nemocnice a.s. si nachádzajú mamičky nielen z okresu Vranov nad Topľou, ale aj z okresov Humenné, Michalovce, či Trebišov. Napriek rastúcemu počtu pôrodov V. Spišák s úsmevom poznamenal, že personálne sú pripravení zvládnuť všetky očakávania, ktoré sú na nich kladené. „Momentálne máme osem lekárov, plus k nám prichádzajú aj nové pôrodné asistentky, preto nemám obavu o to, aby sme to nezvládli. Keďže personálne sme na tom veľmi dobre, sme pripravení i naďalej pomáhať mamičkám pri ich najkrajšej chvíli v živote,“ zdôraznil V. Spišák.
 

×

ZNAČKY: Vranovské NOVINKY SPEKTRUM Stropkov Vranov Týždenník Noviny Zaujímavosti Občan Šport Kultúra Pohotovosť

Realizácia © 2019 GRAND STUDIO, s.r.o. - tvorba propagačnej grafiky a webových stránok