vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / V. Opátske - Vranov 1:3 (1:2)

V. Opátske - Vranov 1:3 (1:2)

Zápas mal od úvodu vysoké tempo. Po prvom sympatickom streleckom pokuse Petruka v 2. min. pálil na začiatku druhej 10-minútovky Novotný do Mikču, Dobiasa vychytal Barát a Trebuňákovu delovku zblokoval v 22. min. obetavo Babjak.
Prvýkrát sa skóre menilo v 22. min., kedy spoza šestnástky napriahol Mihok a aj s pomocou teču protihráča poslal loptu do protipohybu Pellu. V 26. min. mali domáci po rýchlej kontre výhodu priameho kopu a Kis trafil zo 17 metrov parádne. Do tretice sa menil stav v 34. min., keď hostia vystrúhali jednoduchú kontru blížiacu sa k futbalovej dokonalosti. Turczykov roh vyboxoval Barát k Digoňovi, ktorý vyviedol loptu, kolmicou do rozhodenej obrany súpera vysunul Kulicha a ten s ľadovým pokojom dostal svoj tím opäť do vedenia. V. Opátske reagovalo v ďalšom priebehu dvoma nebezpečnými pokusmi Kisa, no v obidvoch prípadoch tesne minul.
Výborné futbalové predstavenie gradovalo po zmene strán. V 52. min. nabíjal Trebuňák a po Vancákovej strele vytiahol Barát exkluzívny reflexívny zákrok. Brankár Vranova sa vyznamenal aj v 73. min., kedy ďalšou rozdielovou parádou vychytal vo vyloženej tutovke Ristovskeho. Keď v 77. min. pálil krížnou strelou tesne vedľa Kulich, v hľadisku to zahučalo... O dve minúty sa zľava presadil Petruk a v jeho bezprostrednom súboji s Pellom mal navrch domáci brankár.
V záverečnej 10-minútovke hrozilo V. Opátske viacerými nepríjemnými centrami, pri ktorých strážili vzdušný priestor najmä Barát s Mikčom. Hoci viackrát v šestnástke Vranova horelo, obrana MFK dokázala všetky iskry spoľahlivo uhasiť. V 84. min. vysunul Kulich do samostatného nájazdu Košudu, ktorý síce povodil Pellu, no jeho strelu stihol v poslednej chvíli vykopnúť z bránkovej čiary Dobias. Keďže domáci museli otvoriť hru, priestor na ich polovici využil o pár desiatok neskôr aj Petruk. Urban však zatiahol „ručnú brzdu“ a putoval predčasne pod sprchy. Definitívnu podobu výsledku dal v tretej minúte nadstaveného času po Digoňovej prihrávke do prázdnej brány Kokočák.
Góly: 26. Kis - 22. Mihok, 34. Kulich, 90. Kokočák.
ŽK: 74. Vancák, 86. Vilčko - 25. Mikča, 48. Digoň, 70. Dzurina. ČK: 85. Urban.
Zostava V. Opátske: Pella - Dobias, Majný (82. Bandžuch), Vilčko, Kis (74. Šemrák) - Urban, Trebuňák, Turczyk (61. Ristovski), Pilipčuk - Vancák, Novotný (61. Bavoľar).
Zostava Vranov: Barát - Straka, Mikča, Babjak, Lukáč - Kulich (90. Kokočák), Mihok (64. Dzurina), Kovalčík - Petruk (90. Kuták), Digoň, Košuda (90. Polačko).

16. Svit    21    1    3    17    9:64    6

Ostatné výsledky: Rožňava - Svit 2:0, Lipany - Plavnica 1:0, Stropkov - Veľké Revištia 1:0,  Prešov B - Sabinov 3:1, Snina - Svidník 0:0, Šarišské Michaľany - Giraltovce 5:1, Krompachy - Bardejovská Nová Ves 2:3.