Úspešný štart vranovských atlétov do sezóny

Šport / Ďalšie športy / Úspešný štart vranovských atlétov do sezóny

Atléti odštartovali sezónu v Bratislavskej hale Elán, kde sme mohli sledovať, paradoxne, Majstrovstvá východoslovenského atletického zväzu. Kto zažiaril a ako otvorili mladí atléti sezónu?

Východniari na východe vhodné podmienky na atletickú halovú sezónu, zdá sa, stále nenachádzajú a tak sa tradičné dejisko posledných halových Majstrovstiev VsAZ nezmenilo. Znova sa ním stala Bratislava. V hale Elán sa ukazovali hlavne štartové pozície do novej sezóny a atléti si mohli otestovať, s čím môžu do nasledujúcich mesiacov rátať a kam sa môžu posunúť. Tradičné stálice Baran a Dudáš nesklamali. Obaja dokázali vyhrať vo svojej disciplíne - vrhu guľou, pričom Adrián Baran pridal sympatický osobný rekord 16,84cm. V minulom roku bol pre mnohých veľkým prekvapením najmä šprintér Peter Sokol, ktorého doménou bol beh na 60m a skok do diaľky, ktorý nesklamal a v šprinte na 60m sa dostal do finále perspektívnym výkonom 7,60s. Z bežcov určite zaujala aj mladučká, len 11-ročná Viktória Sabolová, ktorá v behu na 600m skončila na 4. mieste s časom 2:05.84, pričom lepší čas dosiahla len raz v živote. Štandardný výkon, ktorého vylepšenie bude určite čakať v tejto sezóne aj tréner Jaroslav Kolcun, predviedol výškar Samuel Hermanovský, ktorý skočil 165cm. Spomenúť je potrebné určite aj Damira Sinčáka. V behu na 60m medzi staršími žiakmi síce skončil na piatom mieste, no chuť si jednoznačne napravil 3. miestom v skoku do diaľky výkonom 530 cm. Najviac však určite zaujala jednoznačná výhra Moniky Marjovej, 14-ročnej guliarky z Nižného Hrušova, ktorá vyhrala o takmer dva metre vo vrhu 3-kilogramovou guľou a vysoké, no jednoznačne splniteľné ciele si spolu s trénerom nastavili aj na celú nasledujúcu sezónu. „Myslím, že tento výkon bol dobrý, no určite to mohlo byť aj lepšie. Táto súťaž bola však len takým „zahrievacím kolom“ pred Majstrovstvami SR dorastencov a následne žiakov, ktorých sa zúčastním,“ hodnotila po pretekoch Monika Marjová a určite plne chápe, že na základe svojich výkonov bude zaradená medzi favoritky aj na vrcholných podujatiach. „Mojim cieľom je však zlepšiť svoje doterajšie osobné maximum,“ dodáva skromne M. Marjová, ktorej výkony budeme aj naďalej sledovať.