V I. lige rozhodnuté, II. ligu čaká postupový Hollywood

Šport / Futbal / V I. lige rozhodnuté, II. ligu čaká postupový Hollywood

V I. lige VLHF je postupujúca štvorica jasná. Ak by aj po poslednom kole základnej časti ostali Metaxis, RAMEKO a LPP Group na 9 bodoch, najhoršiu bilanciu zo vzájomných zápasov majú práve LPP Group, ktorí s obidvoma súpermi prehrali. Napriek tomu bude o čo hrať aj v 7. kole, pretože body sa do nadstavby prenášajú bez odpočítavania.

Dôležité víťazstvo si na konto pripísali Hencovce. S Metaxis síce vo výbornom stretnutí od úvodu prehrávali, ale prvý polčas skončil nerozhodne. Hencovčania začali nakláňať misky váh na svoju stranu po zmene strán a hoci súper tlačil v ofenzíve na pílu, defenzíva na čele s brankárom Tomášom Petrom odolala.

Hoci zápas LPP Group – Kanonieri už na postupovej matematike nemohol nič zmeniť, obidva tímy hrali s chuťou, čo sa postupne premietlo aj do narastajúceho skóre.

Podstatne dramatickejšie to vyzerá v II. lige. Víťazstvom 12:3 nad Nižným Hrabovcom získali definitívu postupu PFT VT, ktorí síce nastúpili bez dvoch najlepších strelcov Martina Macka a Juraja Ocilku, no ukázali, že majú široký káder, čo je do druhej polovice sezóny silná devíza.

Do hry o postup sa vrátili Coyotes. S Vechcom vyhrávali v 16. min. 4:0 a napriek tomu, že súper znížil na 3:4, pričom reagoval aj na 4:5, na obrat to nestočilo. Coyotes natiahli skóre na 7:4 a trojgólový náskok sa v ich prípade ukázal ako rozhodujúci.

Na záver sme si nechali komentár k zápasu Giglovce – Tovarné. Giglovce dostal do vedenia dvoma presnými zásahmi kanonier Peter Magura a keď sa gólovo v prvom polčase presadil ešte aj Peter Šofranko, vyzeralo to na zaujímavý výsledok i kvôli tomu, že v bráne spoľahlivo pôsobil brankár Ľubo Vasiľov. V druhom polčase však zavelil k dráme Ľudovít Mika. V priebehu ďalších troch minút vyrovnali Martin Rada so Samom Barnom, ktorý si v 49. min. pripísal na konto aj víťaznú trefu, keď mu elegantne nabil Ľ. Mika.

I. liga

Hencovce – Metaxis 9:8 (5:5)
Góly: Jakub, Maľar, Mikita po 2, Dzurina, M. Venceľ, Soták po 1 – Horský 3, L. Maďarik 2, Marcinko, Oráč, Jurov po 1.
Zostava Hencovce: Petro – Dzurina, O. Venceľ, M. Venceľ, Jakub, Maľar, Kos, Zubko, Mikita, Soták.
Zostava Metaxis: Balint – Polačko, Horský, M. Maďarik, Janok, Marcinko, Oráč, M. Maďarik, Jurov, Lajčin.

LPP Group – Kanonieri 11:8 (4:1)
Góly:
Žipaj 3, P. Veselovský, Roman Begala, Dobranský po 2, Hreha, Richard Begala po 1 – Červeňák 3, Béreš 2, Janočko, J. Babinský, Mikča po 1.
Zostava LPP Group: Gurega – P. Veselovský, M. Veselovský, Šimurda, Žipaj, Hreha, Roman Begala, Richard Begala, Dobranský.
Zostava Kanonieri: Pavlov – Janočko, J. Babinský, K. Babinský, Béreš, Matta, Červeňák, Mikča, Soták, Illéš.

II. liga

Coyotes – FK Vechec 9:7 (4:2)
Góly: D. Antuš , V. Tkáč po 3, P. Antuš, Saksun, Jozefov po 1 – Kovač, Marek Jacko, Hric po 2, Adam 1.
Zostava Coyotes: Michalič – Mondok, P. Antuš, Saksun, Jozefov, Hrabčák, Tabaka, D. Antuš, Bartko, V. Tkáč.
Zostava FK Vechec: Petro – Matej Jacko, Kováč, Prosak, Jurčo, Marek Jacko, Adam, Leporis, Peško, Hric.

FK Giglovce – Tovarné 3:4 (3:0)
Góly:
Magura 2, Šofranko 1 – Barna 2, Rada, Mika po 1.
Zostava Giglovce: Vasiľov – Vožný, Kandalík, Leško, Magura, Kužma, Ulian, Čurlík, Šofranko.
Zostava Tovarné: Jakubek –J.  Hudák, Karafa, M. Hudák, Barna, Rada, Balint, Rusnačko, Čalfa, Varga, Mika.

Nižný Hrabovec – PFT VT 3:12 (2:7)
Góly: Gajdoš 2, Babjak 1 – Danko, Čarný po 3, Frištik, Paňko po 2, Mati, Skliňár po 1.
Zostava Nižný Hrabovec: Palenčík – Mergeš, Hutman, Gajdoš, Baschiera, Babjak, Hanusin, Zeleňák, Zubko.
Zostava PFT VT: Vangor – Mati, Paňko, Skliňár, Lancoš, Čarný, Michalčin, Varechaj, Veliký, Frištik, Danko, Kaminský, Vojtek.

7 gólov – Peter Veselovský (LPP Group),
6 gólov – Radoslav Homoľa (RAMEKO), Patrik Košuda (Elsatex Tricolores).

Najlepší strelci II. ligy – po 6. kole
12 gólov –
Jozef Gajdoš (N. Hrabovec),
11 gólov – Martin Macko (PFT VT),
9 gólov – Peter Magura (FC Giglovce), Juraj Ocilka (PFT VT),
8 gólov – Viktor Tkáč (Coyotes), Marek Mihalovič (Tovarné), Jaroslav Šeba (V.I.K.I. Stav), Maroš Frištik (PFT VT), Samuel Barna (Tovarné),