PFT VT na víťaznej vlne, v I. lige prví štyria na deviatich bodoch

Šport / Futbal / PFT VT na víťaznej vlne, v I. lige prví štyria na deviatich bodoch

V 5. kole Vranovskej ligy v halovom futbale sa zrodili zaujímavé výsledky predovšetkým v II. lige. Pozerať sa bolo na čo však aj v I. lige, kde má už každé mužstvo na konte minimálne jednu prehru.

Na víťaznej vlne sa vezú PFT VT. Vranovskí policajti vyhrali tretí zápas za sebou predovšetkým vďaka streleckému koncertu v druhom polčase, keď v 38 min. viedli 6:1. V útoku ich potiahol 4-gólový Martin Macko, no základ víťazstva položili pozornou defenzívou. V ich zadných radoch predviedol skvelý výkon predovšetkým Milan Mati.

Coyotes viedli po prvom polčase 7:3, no Tovarné to nevzdalo. Líder po zmene strán otočil na 9:7, ale ani tento obrat mu na víťazstvo nestačil Coyotes znížili na 9:8, líder dvakrát nastrelil brvno, v poslednej minúte vyrovnal Richard Tabaka a bodku za stretnutím dalo Tovarné tretím brvnom!

Vechec vyhrával 3:1, aj 4:2, avšak V.I.K.I. Stav ešte v prvom polčase otočil na 5:4 a v laufe ostali jeho hráči i v druhej 25-minútovke. Vechčania sa už strelecky nepresadili, kým súper s každým gólom kráčal pohodlne krok za krokom k dôležitému víťazstvu.

Špičkovú drámu ponúkli LPP Group a Hencovce. Obidva tímy sa ťahali o každý presný zásah a výsledok ostával do posledných sekúnd otvorený. Napriek tomu, že Hencovce trikrát viedli, súper dokázal vždy vyrovnať, naposledy na 7:7. O osude stretnutia rozhodol v 45. min. víťaznou trefou Roman Piskor. Fantastickým výkonom podržal svoj tím brankár Hencoviec Ľubomír Brinda.

V šlágri kola sa vo vyrovnanom duchu niesol iba prvý polčas. V 17. min. dokázali Metaxis tretíkrát vyrovnať, ale od stavu 3:3 natiahli Elsatex Tricolores postupne skóre na 11:3 a vrátili sa na čelo súťaže.

V poslednom súboji 5. kola viedlo RAMEKO v úvode 2:0, no v ďalšom priebehu sa zdalo, že OFK SL by nemuseli odísť z tohto stretnutia s prázdnymi rukami. Sečovská Polianka s omladeným kádrom vyhrávala 4:3 a napriek tomu, že súper otočil na 4:5, partia okolo Stanislava Svepeša naklonila misky váha na svoju stranu pomerom 6:5. Definitívny obrat nakoniec zariadil Radoslav Homoľa a bodku za stretnutím dal Pavol Samsely.

I. liga

LPP Group – Hencovce 7:8 (3:4)
Góly:
P. Veselovský 3, Hreha 2, M. Veselovský, Žipaj po 1 – Piskor 3, Kmec 2, Jakub, Kos, Zubko po 1.
Zostava LPP Group: Gurega – P. Veselovský, M. Veselovský, Varga, Roman Begala, Žipaj, Hreha, Fedor.
Zostava Hencovce: Brinda – Petro, M. Venceľ, Maľar, Jakub, Kos, Kmec, Piskor, Mikita, Zubko.

Metaxis – Elsatex Tricolores 4:11 (3:5)
Góly:
Galik 3, Polačko 1 – Š. Kertis 4, Košuda, Ritoch po 3, Vaľovčin 1.
Zostava Metaxis: Balint – M. Maďarik, L. Maďarik, Polačko, Galik, Marcinko, Oráč, Jurov, Lajčin.
Zostava Elsatex Tricolores: Frindt – Košuda, Ficko, Ritoch, Kopčo, Vaľovčin, Kertis, Sarik, Boroš.

OFL SL – RAMEKO 6:8 (2:2)
Góly:
Chromý, Nemčík po 2, Hirko, Marcinko po 1 – Samsely, Homoľa po 3, Leškanič, Komár po 1.
Zostava OFK SL: Svepeš – Urban, Nemčík, Hirko, Havran, Goda, Orosi, Marcinko, Chromý.
Zostava RAMEKO: Šalka – Komár, Leškanič, Samsely, Homoľa, Onduško,  Biž, Kuca.

II. liga

PFT VT – FK Giglovce 8:2 (2:1)
Góly: Macko 4, Frištik 2, Ocilka, Paňko po 1 – Magura, Ulian po 1.
Zostava PFT VT: Vangor – Paňko, Skliňár, Lipčák, Mati, Vojtek, Ocilka, Boch, Frištik, Veliký.
Zostava FK Giglovce: Šurin – Vožný, Vasiľov, Roško, Leško, Magura, Kužma, Ulian, Čurlík.

Tovarné – Coyotes 9:9 (3:7)
Góly:
Barna 4, Čalfa, Balint po 2, Varga – Tabaka 4, Jozefov 2, V. Tkáč, Antuš, Grošík po 1.
Zostava Tovarné: Klembara – Mika, Hudák, Rusnačko, Čalfa, Varga, Barna, Balint, Rada.
Zostava FK Giglovce: D. Tkáč – V. Tkáč, Hrabčak, Tabaka, Saksun, Jozefov, Antuš, Grošík, Bartko.

Vechec – V.I.K.I. Stav 4:11 (4:5)
Góly:
Uhlík 2, Jurčo, Feško po 1 – Maďarik 3, Jaroslav Šeba, Gordan po 2, Ján Šeba, Alex Veliký, Maroš Sabol, Miroslav Kočiš po 1.
Zostava Vechec: Petro – Jurčo, Bindas, S. Leporis, M. Leporis, Jacko, Hric, Feško, Prosák, M. Talian, Uhlík, Kováč, Adam, Jacko, Sisák, J. Adam, Jachym.
Zostava V.I.K.I. Stav:
Varichaj – Ján Šeba, Jaroslav Šeba, Maďarik, Veliký, Vidlička, Balint, Gordan, Džurdženík, Sabol, Kočiš.

8 gólov – Pavol Samsely (RAMEKO),
6 gólov – Patrik Košuda (Elsatex Tricolores), Matúš Horský (Metaxis), Radoslav Homoľa (RAMEKO).