vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Policajti zistili 19 prípadov porušenia cestnej premávky

Zvýšený dohľad nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky, a teda viac dopravných a poriadkových policajtov v uliciach vykonala polícia od pondelka (9.1) do piatku (13.1). Keďže išlo o obdobie, keď deti nastupujú po prázdninách opäť do školy, dohľad bol zameraný najmä na ochranu školskej mládeže pri priechodoch pre chodcov na cestách priľahlých k základným školám a v ich blízkosti. Bol vykonávaný službou dopravnej a poriadkovej polície. „Počas dohľadu (pondelok až štvrtok) bolo zistené porušenie pravidiel cestnej premávky v devätnástich prípadoch. Sedemnásť vodičov bolo riešených blokovo, jeden vodič napomenutím a jeden vodič bol postúpený na prejednanie v správnom konaní. Boli zadržané spolu štyri vodičské preukazy a päť osvedčení o evidencii vozidla,“ ozrejmil výsledky kontroly riaditeľ okresného dopravného inšpektorátu vo Vranove n/T Ľuboš Hricik.

S ukončením vianočného obdobia, ako aj s ukončením školských prázdnin polícia očakáva zvýšenú intenzitu premávky na cestách v Slovenskej republike. Každý účastník cestnej premávky je povinný dodržiavať zákonné pravidlá a prispôsobiť svoje správanie najmä stavebnému, dopravno-technickému stavu cesty, situácii v cestnej premávke, poveternostným podmienkam a svojim schopnostiam, aby neohrozil na živote a zdraví seba a ostatných, a nespôsobil sebe a ostatným škody na majetku. Rovnako je potrebné správať sa disciplinovane a ohľaduplne k ostatným účastníkom premávky.

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum