vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Čarovné klávesy opäť vytvorili krásne melódie

Čarovné klávesy opäť vytvorili krásne melódie

Dňa 21.2.2012 sa v koncertnej sále ZUŠ na ulici A. Dubčeka konal 3. ročník školskej klavírnej súťaže „Čarovné klávesy“. Zúčastnilo sa jej 23 žiakov rôznych vekových kategórií, ktorí predniesli skladby z období baroka, klasicizmu, romantizmu i súčasných autorov. Výkony žiakov ocenila odborná porota, ktorej predsedníčkou bola Mgr. Anna Ličková, profesorka Konzervatória v Košiciach.

Súťažiaci sa umiestnili v zlatom, striebornom a bronzovom pásme a boli odmenení diplomami a vecnými darčekmi, ktoré zakúpilo Rodičovské združenie pri ZUŠ. Prítomní rodičia a žiaci povzbudili súťažiacich vrelým potleskom.

V druhej časti sa pani profesorka podelila s učiteľmi klavírnej hry o svoje bohaté skúsenosti s prácou so žiakmi a povzbudila ich v ich nádhernom povolaní, prinášajúcom radosť do života ľudí. Pretože hudba nie je iba umením, ktoré lahodí sluchu, ale je jedným z najpôsobivejších prostriedkov, ktorým sa možno prihovárať srdciam.

Zlaté pásmo získali:
Janka Baníková (2. ročník), Daniela Geráková (2. ročník), Lea Tomašiková (2. ročník), Viera Nemčíková (3. ročník), Damiána Šandorová (5. ročník), Klára Demčáková (6. ročník), Petra Murínová (7. ročník), Katarína Lehončáková (1. ročník, II. stupeň).
Strieborné pásmo získali:
Angelika Mária Jenčová (2. ročník), Miroslava Kebová (2. ročník), Anna Zajacová (2. ročník), Klára Borošová (3. ročník), Martina Sokolová (4. ročník), Emília Zorvanová (4. ročník), Silvia Sabovíková (5. ročník), Jana Zorvanová (6. ročník), Veronika Baranová (6. ročník), Viktor Bujko (6. ročník), Katarína Feníková (1. ročník, II. stupeň).
Bronzové pásmo získali:
Miroslava Ilečková (2. ročník), Rebeka Roziková (3. ročník), Adam Tutko (4. ročník), Noemi Halasová (5. ročník).

Oľga Jakubová
vedúca PK klavírneho oddelenia

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum