vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Futbal 17/2012

Majstrovstvo regiónu Východ
V. Šariš – N. Hrušov 1:0 (1:0)

Napriek tomu, že hostia nastúpili bez dvoch kľúčových hráčov Dudu a Mikloša, podali v defenzíve kvalitný výkon, pričom viacerými výbornými zákrokmi ich nad vodou držal brankár Vaňo. Domáci o osude stretnutia rozhodli v prvom polčase po štandardnej situácii. N. Hrušov sa nemusel vracať domov s prázdnymi rukami, ale Mezej v najväčšej šanci svojho tímu zaváhal.
Zostava N. Hrušov: Vaňo – Šandrej, Svetlik, Kukuruc (Dzivák), Ľ. Čop, P. Čop, Smolej, Mich. Palko, Hamza (Mar. Palko), Ivan, Mezej (Voľan).

IV. liga, Sever
Dl. Klčovo – Fintice 6:2 (1:1)

Po opatrnom začiatku domáci začali postupne na ihrisku dominovať, čoho výsledkom bolo množstvo pekných kombinačných akcií, ktoré aj úspešne zakončovali. Zaujali najmä druhý Babjakov gól z 30 m strelou z voleja a Homoľove finálne prihrávky, ktoré zakončovali dvakrát Bréda, Babjak a Samsely. Hostia v závere už iba korigovali konečný výsledok peknou akciou stredom ihriska.
Góly: Bréda 2, Babjak 2, Homoľa, Samsely.
Zostava Dl. Klčovo: Janok – Tušim, Chmura, Paľuš, Kostúr, Durkaj, Komar, Babjak, Bréda, Petričko, Homoľa. Striedali Samsely, Vasilko, Kolesár.

Kľušov - Hanušovce 1:2 (0:1)
V prvom polčase boli lepším tímom hostia, ktorí svoju prevahu premenili do jednogólového vedenia. Po zmene strán Hanušovce svoje vedenie poistili, na čo domáci stihli reagovať iba presným zásahom po štandardnej situácii. Víťazstvo hostí je zaslúžené, pretože počas celého stretnutia boli lepším tímom.
Góly: Horvát, Komár.
Zostava Hanušovce: Suchý – Matta, Gondžúr (Verčímák P.), Hudáček, Jabčanka, Jankovič M., Verčimák, Knašinský, Komár, Horvát. Striedali: Hanzo, Lacko P.

V. liga, V-D
Hrabovčík - Zámutov 5:1 (2:0)

Priebeh stretnutia ovplyvnil výkon hlavného rozhodcu, ktorý svojim verdiktmi výrazne domácim dopomohol k hladkému víťazstvu. Hostia prišli, okrem bodov, aj o vylúčeného Višňovského.
Góly: Bajus.
ČK: Višňovský.
Zostava Zámutov: Klamár – Varechaj, Béreš, Demeter, Jenčko, Beňo, Ovšianik, Biž, Tracik, Dzurovčin, Gavaľa. Striedali Bajus, Višňovský.

V. Žipov – Ubľa 4:0 (2:0)
Domáci začali aktívne a hoci Straka ešte svoju vyloženú príležitosť nepremenil, Vožný sa už nemýlil, pričom ten istý hráč pridal po centri Janoka hlavou aj druhý gól. Do druhého polčasu nastupoval V. Žipov s cieľom, čo najskôr rozhodnúť o osude stretnutia, čo sa jeho hráčom podarilo za sedem minút, keď najskôr z pokutového kopu skóroval Panykó a účet stretnutia uzavrel Baláž.
Góly: Vožný 2, Panykó, Baláž.
Zostava V. Žipov: Medvec – Krištan, Panykó, Balint, Baláž, Vagaský Ľ., Vagaský M., Janok, Straka, Vožný, Hric D.

Seč. Polianka – Vechec 4:0 (3:0)
Hoci sa hostia predviedli ako kvalitný a perspektívny celok, o osude stretnutia rozhodla vyššia efektivita Seč. Polianky v koncovke. Vechec síce pôsobil kombinačne a kondične lepším dojmom, no domácich viackrát podržal brankár Grošaft. Najviac uznania si v domácom drese zaslúži P. Vaľovčin, ktorý napriek okolnostiam predsa len nastúpil a svojmu tímu pomohol k víťazstvu dvoma gólmi.
Góly: Vaľovčin P. 2, Hadzuga, Urban.
Zostava Seč. Polianka: Grošaft – Orenič, Kaňuch, Vasko (Bilý), Kohút, Urban, Vaľovčin J. (Nemčík), Juhas (Hatala), Hadzuga, Ripič, Vaľovčin P.
Zostava Vechec: Palko – Hanusin M., Soták, Husivarga, Lehotský, Adam M., Černý, Hajduch M., Demčák A., Miček, Hanusin Š.
Náhradníci: Adam J., Hric

Stakčin - Čierne 3:0 (1:0)
Domáci boli v prvom polčase dôraznejší, čo premenili na úvodný gól stretnutia. Po prestávke Čierne ožilo, ale Stakčín rozhodol o osude zápasu paradoxne vo chvíli, keď hral v početnej nevýhode.
Zostava Čierne: Kozák – Slipecký, Uhlík, Grega, Kontúra, Sirotiak P., Sirotiak M., Majirský, Kandra (Repja), Hübler, Šindler.
ŽK: Kontúra, Sirotiak M., Grega

Soľ – Kalnište 1:0 (1:0)
Soľanci si chceli napraviť chuť po minulotýždňovej prehre v Belej a hoci si vytvorili miernu prevahu, do gólu sa im ju pretaviť nepodarilo. Až v 20. min. po nedorozumení v hosťujúcej obrane otvoril skóre Mikloš. Soľ chcela pridať hneď aj druhý gól, no Kováčovu strelu Rozkoš perfektne spod brvna vyrazil. Topľanci v prvom polčase bránu domácich výraznejšie neohrozili. Druhý polčas sa niesol v podobnom duchu s prevahou na strane domácich, no priamy kop Horaniča a ani Hájnikova strela však v bráne neskončili. Hostia veľa vody nenamútili ani v druhom polčase, bránu súpera ohrozili len dvoma propagačnými strelami. Zápas sa v posledných desiatich minútach už len dohrával a víťazstvo domácich je síce utrápené, ale zaslúžené.
Góly: Mikloš
Zostava Soľ: Dudáš – Surňák, Hájnik (Michalič), Glod, Horanič, Gazdik, Tomčák, Kováč (Trebuňák), Mikloš, Terpák, Tokár

Z futbalových ihrísk okresu Vranov nad Topľou
Muži: Sedliská – Hencovce 3:2 (1:0), Nižný Hrabovec – Holčíkovce 4:1 (3:1), Zámutov B – Komárany 2:1 (1:1), Lomnica – Banské 2:2 (0:1), Čaklov – Hlinné 3:1 (3:1), Merník – Sačurov 0:1 (0:1), Slovenská Kajňa - Kamenná Poruba 2:1 (1:1), Medzianky - voľno.
Dorast a žiaci: Sačurov – Hanušovce 0:3 (0:2) a 1:1 (1:0), Nižný Hrušov – Sedliská 1:1 (0:0) a 3:3 (0:2), Hlinné - Vyšný Žipov 6:2 (3:2) a 7:1 (3:1), Soľ – Zámutov 0:0 (0:0) a 1:0 (0:0), Dlhé Klčovo – Hencovce 2:2 (0:1) a 1:6 (0:3), Sečovská Polianka – Vechec 3:0 (3:0) a 2:4 (0:3).
Sólo Dorast: Medzianky - Čierne n/T. 3:2 (2:1), Lomnica – Banské 9:0 (3:0), Slovenská Kajňa - Kamenná Poruba 3:0 (0:0).

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum