vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / J. Lehocký po Ružinej: Mužstvo musím za prístup a disciplínu pochváliť

 J. Lehocký po Ružinej: Mužstvo musím za prístup a disciplínu pochváliť

Nepárny počet mužstiev v III. lige, skupina Východ prisúdil každému z jej účastníkov jeden voľný víkend a hráči MFK Vranov si svoj diel vybrali v 24. kole. Napriek tomu však Vranovčania bez súťažného futbalu neostali, pretože v utorok sa predstavili v Ružinej. Prvý zápas so zostavou čakal na trénera Jozefa Lehockého už pred samotným stretnutím, lebo z rôznych dôvodov nemohol počítať s P. Šamom, J. Adamom, J. Novákom, V. Magáčom, T. Molekom, D. Sopkom a M. Stanislavským. „Napriek všetkým okolnostiam sme chceli odohrať dobrý zápas. S dobrou disciplínou a pri troche šťastia sme pokukovali po remíze, čo sa nám nakoniec mohlo aj podariť. Osudným sa nám však stalo jedno zaváhanie, kedy sme neodkopli loptu a súper z hranice šestnástky trafil presne do ľavého dolného rohu. Hoci sme prehrali, mužstvo musím za prístup a disciplínu pochváliť,“ hodnotil tréner MFK Vranov Jozef Lehocký.

Vychádzajúc z kádra, ktorý mal J. Lehocký k dispozícii, sa premiérovo v stopérskej dvojici predstavili O. Gdovin a J. Krivák, pred ktorými čistil priestor na poste defenzívneho stredopoliara čistokrvný útočník M. Hamuľák. „Ružiná už u nás ukázala, že má vyspelé mužstvo, ktoré tvoria technicky dobre vybavení hráči so skúsenosťami z vyšších súťaží, preto sme chceli vykryť stred ihriska, čo sa nám podarilo, lebo domáci hrozili iba po štandardkách. Na druhej strane, do niekoľkých protiútokov sme sa dostali aj my, no chýbala nám lepšia finálna prihrávka. Raz sme síce skórovali, ale gól pre ofsajd neplatil. Keďže to bolo od našej lavičky dosť ďaleko, neviem sa k tomu objektívne vyjadriť, preto budem veriť rozhodcom. Teší ma však, že chlapci, ktorí nastúpili, či už dorastenci Krivák s Boháč alebo ostatní, ktorí mali na konte menej zápasov, podali naozaj dobrý kolektívny výkon,“ pochválil mužstvo J. Lehocký.

V úvode jarnej časti pôsobí Vranov nevyspytateľne, pod čo sa podpisuje tiež skutočnosť, že J. Lehocký musí pri úzkom kádri rotovať hráčov a ak k tomu prirátame zimnú prípravu, ktorá neprebiehala v optimálnych podmienkach, dostaneme pestrú mozaiku výsledkov – Lipany 2:0 (d), Námestovo 3:0 (v), St. Ľubovňa 0:1 (v), Sp. N. Ves 0:5 (d), Kremnička 0:1 (v), Poprad 1:0 (d) a Ružiná 1:0 (v). „V úvode jarnej časti sme odohrali zápasy ako na hojdačke, teda v niektorých stretnutiach sme obstáli, ale boli aj vystúpenia, ako v Námestove, či doma so Sp. N. Vsou, kde som v žiadnom prípade byť spokojný nemohol. Zdá sa mi, že ak inkasujeme ako prví, alebo stratíme koncentráciu, napr. diskutovaním s rozhodcami, vezie sa to s nami dole kopcom. Pokiaľ je však mužstvo zomknuté a hrá disciplinovane, môžeme uhrať dobrý výsledok s každým. Iná je už otázka kvality, lebo ak nám chýbajú hráči, ktorí majú svoje skúsenosti, trápime sa vo finálnej fáze. Bojovnosť a nasadenie sú v poriadku, len k úspechu potrebujeme aj osobnosť, ktorá dokáže gólovú akciu vymyslieť a v krízových situáciách strhne so sebou celé mužstvo,“ vysvetľoval J. Lehocký.

Voľný víkend chcel tréner J. Lehocký využiť v prvom rade na to, aby sa hráči dali zdravotne dokopy, preto dostalo mužstvo v piatok, sobotu a nedeľu voľno. Jedinou vecou, ktorá ostane nezmenená, je skutočnosť, že najbližšie si M. Paluba bude musieť odstáť trest pre 4 a M. Turcovský pre 8 žltých kariet. „Do druhej polovice sezóny si v prvom rade prajem, aby sa nám vyhýbali zranenia. Podobnú absenciu, s akou sme sa museli vysporiadať pred Ružinou, by pocítili aj mužstvá so širšími kádrami, ako máme my. Verím, že pre tresty by už hráči pauzovať nemali, lebo všetci, ktorým hrozili 4, resp. 8 ŽK, si ich odstáli v úvode jarnej časti. Najbližšie nás čakajú ťažké zápasy s Prešovom B a potom domáci dvojzápas Bardejov – Lokomotíva. Diváci sa teda môžu tešiť na slušnú porciu dobrého futbalu, pričom môžem sľúbiť, že proti ašpirantom na postup kožu určite lacno nepredáme,“ zdôraznil J. Lehocký.

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum