vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Vranov statočne konkuroval prestrelke Slovákov s Francúzmi

Vranov statočne konkuroval prestrelke Slovákov s Francúzmi

Utorok patril divokým športovým prestrelkám. Kým sa naši hokejisti naťahovali v deväťgólovom zápase s Francúzmi, futbalisti MFK Vranov nešetrili TJ Sokol Dolná Ždaňa. Z odhodlania zverencov trénera Jozefa Lehockého neubral nič ani expresný zásah M. Páleníka z 3. min. Domáci naznačili svoj potenciál najmä pri tutovkách P. Šama s T. Boháčom, no kompletný ofenzívny arzenál vytiahli až po zmene strán. Po góle v sieti J. Grambličku volalo desať šancí, ale brankár hostí držal svoj tím nad vodou a ak ešte v D. Ždani nestojí jeho socha v nadživotnej veľkosti, je najvyšší čas, aby začali s jej výrobou... Mimoriadne momenty zariadil hneď po zmene strán, v 47. a 48. min., Michal Hamuľák, ktorý otočil skóre a dielo dokonal v 87. min. parádnym priamym kopom Jaroslav Adam. „Myslím si, že to bol dobrý zápas III. ligy, ktorý sa musel divákom páčiť. Hoci nám začiatok nevyšiel, keď sme inkasovali hneď v úvode, v ďalšom priebehu prvého polčase sme sa dostali do 2 – 3 sľubných príležitostí, len škoda, že sme ich nedokázali premeniť. Cez polčas sme si v kabíne povedali, že ideme ďalej a po zmene strán sme náš výkon ešte vystupňovali. Za podstatné považujem, že sme zachytili úvod druhého polčasu a potom sme už mali dianie na trávniku pod kontrolou. Výsledok 3:1 je pekný a pred zápas by som ho určite bral,“ konštatoval tréner MFK Vranov Jozef Lehocký. 

K ofenzívnemu galapredstaveniu Vranova prispeli aj zmeny v zostave, keď príležitosť od začiatku stretnutia dostal vekom ešte starší dorastenec Tomáš Boháč, ktorý odohral výborný zápas. Nešetril pohybom, nevyhýbal sa osobným súbojom, konštruktívne pracoval s loptou a ukázal, že má všetky predpoklady na to, aby z neho popri P. Šamovi vyrástol nový kreatívny playmaker. „Pred zápasom sme si povedali, že skúsime hrať ofenzívnejšie, preto som do zostavy zaradil mladého T. Boháča, ktorý určite nesklamal. Prihral na druhý gól M. Hamuľáka a ukázal aj niekoľko ďalších pekných momentov. Keďže sa k našej snahe hrať útočne pridal aj súper, hra sa prelievala z jednej strany na druhú, čo bolo pre fanúšikov iba dobré,“ dodal J. Lehocký.
  

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum