vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Úspešní výtvarníci zo Sečovskej Polianky

Dňa 24.9.2012 sa v Bratislave uskutočnilo vyhodnotenie a odovzdávanie cien 9.ročníka celoslovenskej súťaže detí vo výtvarnom prejave, ktorý vyhlásili generálny sekretár Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR a prezident Hasičského a záchranného zboru v rámci preventívno-výchovnej činnosti na tému „Hasičská technika dnes a v minulosti“.

Do súťaže sa zapojilo 1792 detí. Bolo ocenených 12 výtvarných prác a z toho 2 zo Sečovskej Polianky. Radoslava Hanusinová obsadila 2. miesto v I. vekovej kategórii - do 9 rokov a Ján Ďurech obsadil 2. miesto v III. vekovej kategórii – od 13 do15 rokov.

Ceny si prevzali z rúk prezidenta Hasičského a záchranného zboru plk. JUDr. Alexandra Nejedlého. Po slávnostnom odovzdaní nasledovala prehliadka mesta, hradu, parlamentu, ukážky prác hasičov a ich techniky, ktorú používajú pri záchranných akciách.

Veľkým úspechom v ďalšej celoslovenskej výtvarnej súťaži, ktorú vyhlásila Slovenská akadémia vied v Bratislave pod názvom „Slovenský výskumník/ výskumníčka“, bolo získanie 1. miesta Karin Kočišovej a 3.miesta Zuzany Pančuškovej vo svojich kategóriách.

V minulom školskom roku získali naši žiaci množstvo ocenení z celoslovenských aj medzinárodných výtvarných súťaží (spolu 13). Malých nadaných výtvarníkov však máme v našej škole viac, a preto už netrpezlivo očakávame výsledky ďalších výtvarných súťaží, do ktorých žiakov usilovne zapája pani učiteľka Mgr. Marta Kočišová.

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum