vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Zemplín CUP vyhrali v kategórii U-10 domáci futbalisti Vranova

Štyridsaťjeden mužstiev zo Slovenska, Poľska a Maďarska sa predstavilo na prvom ročníku turnaja Zemplín Cup, pričom v telocvičniach ZŠ Lúčna, Bernolákova, Juh, Strednej odbornej školy drevárskej a Mestskej športovej hale odohrali 190 stretnutí, počas ktorých strávili na palubovkách 3 420 minút. Za myšlienkou zorganizovať trojdňový medzinárodný turnaj vo Vranove nad Topľou stojí Ladislav Kromel. „Myšlienka sa v organizačnom tíme rodila postupne. Inšpiráciou bol pre nás turnaj v maďarskom Káposvári, ktorého sa zúčastňuje až 250 tímov. Nakoniec sme si povedali, že malý Káposvár sa pokúsime priniesť do Vranova a aj preto je cenou pre najlepších hráčov práve pobyt zdarma na tomto najväčšom turnaji v strednej Európe,“ vysvetľoval riaditeľ turnaja Zemplín Cup Ladislav Kromel.

Prvý ročník potvrdil, že po našich futbalových trávnikoch behá dosť talentov, ktoré však potrebujú podporu, napr. aj vo forme organizovania takýchto turnajov. L. Kromel sa pri tejto príležitosti nezabudol poďakovať za podporu Mestu Vranov a riaditeľom všetkých škôl, kde sa turnaj odohrával. „Ak by sme v budúcnosti nenašli vhodné prostredie na organizáciu ďalších ročníkov, Zemplín Cup môže putovať po ostatných zemplínskych mestách, no keďže som telom a dušou Vranovčan, prioritou číslo jedna pre nás ostáva Vranov. O to viac ma teší, že kategóriu desaťročných vyhrali práve domáci futbalisti a k tomu sa ešte so sedemnástimi gólmi stal najlepším strelcom M. Demjanovič. Z môjho pohľadu sa potvrdilo, že talenty máme a určite sa oplatí pre nich organizovať takéto podujatia, navyše, ak sa podľa mňa pre mládež veľa toho nerobí,“ dodal L. Kromel.

Výsledky MFK Vranov:
U-11 – konečné 8. miesto

Základná skupina: Vranov – Martin 2:2, gól Boháč2. Vranov – Junior Košice 0:5. Vranov – FAMT Prešov I. 0:5, Vranov – Cigant (Maď.) 1:5, gól: Veliký.
Skupina o umiestnenie: Vranov – FAMT Prešov II. 2:2, góly: Slávik, Šimurda. Vranov – Wroclav 0:4.
U-10 – konečné 1. miesto
Základná skupina: Vranov – Snina 5:2, góly: Demjanovič 2, Závada 2, Blaško. Vranov – Karlova Ves, góly: Kandala 2, Demjanovič, Vranov – Rožňava 6:3, góly: Demjanovič 3, Demčák, Blaško, Kandala. Vranov – FAMT Prešov 3:0, góly: Demjanovič 2, Závada. Vranov – KAC Košice 5:0, góly: Demjanovič 4, Demčák.
Finálová skupina: Vranov – Trebišov 3:0, góly: Demjanovič, Kandala, Blaško. Vranov – Martin 3:2, góly: Demjanovič 3. Vranov – Junior Košice 1:3, gól: Demjanovič.
U- 9 – konečné 6. miesto
Základná skupina: Vranov – Stropkov 3:3, góly: Vasiľ, Henderson, Lukčo. Vranov – FAMT Prešov 1:2, gól: Vasiľ, Vranov – Martin 5:0, góly: Vasiľ 2, Bajus, Sposob.
Finálová skupina: Vranov – SAFI Prešov 0:0, Vranov – Wroclav 0:3, Vranov – Karlova Ves 0:0.
U-8 – konečné 6. miesto
Základná skupina: Vranov – FAMT Prešov U-7 2:2, góly: Bajus 2, Vranov – St. Ľubovňa 0:2. Vranov – Košice 1:1, gól: Bajus. Vranov – FAMT Prešov U-8 1:2, gól: Bajus.
Finálová skupina: Vranov – KAC Košice 2:2, góly: Rozkoš, Bajus. Vranov – Martin 1:3, gól: Rozkoš.

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum