vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / E. Lenková odporučila futbalistom, aby pracovali a dodržiavali životosprávu

Situácia v MFK Vranov sa stala predmetom diskusie aj počas rozpravy pri prerokovávaní návrhu rozpočtu na rok 2013. Ako prvý sa futbalu dotkol J. Barna, ktorý sa kolegov opýtal, či poznajú pomery v klube a tiež vyslovil názor, aby za A-mužstvo nastupovali v prvom rade hráči z okresu Vranov, čo zdupľoval aj pri obsadení trénerského postu. „Chcem apelovať, aby funkcionári zvážili navrhnutý rozpočet, lebo prisahám, že ak budú chcieť ďalšie peniaze, ruku nedvihnem,“ zdôraznil J. Barna.

Finančná komisia vyčíslila ročné náklady klubu na 183 tis. Eur a sumu 103,5 Eur navrhla zvýšiť o 30 tis. Eur. „Ak sa bavíme o futbale, musíme brať do úvahy aj to, že v mládežníckych mužstvách nám pôsobí 230 mladých hráčov, ktorých rodičia sú určite radi, ak sa ich deti môžu venovať napr. tejto športovej činnosti. Preto by som náklady MFK nespájal iba s A-mužstvom, ale na fungovanie klubu sa treba pozerať ako na celok,“ uviedol predseda finančnej komisie Š. Topľanský.

K modelu fungovania s „domácimi“ hráčmi a trénermi sa prihlásila aj E. Lenková. Hráčom A-mužstva odporučila, aby si našli zamestnanie a hrali futbal popri ňom. „To, že takto stojíme v tabuľke je aj zodpovednosť našich hráčov. Hráč, ktorý hrá futbal musí dodržiavať životosprávu, nie že pôjdem v piatok na diskotéku a vrátim sa z nej ráno. Aký výkon potom môže podať futbalista v sobotu?“ opýtala sa E. Lenková.

Primátor J. Ragan priznal, že dotácia pre MFK na vykrytie celoročných nákladov nepostačuje. Priestor na riešenie vidí v racionalizačných opatreniach v rámci klubových štruktúr a oslovovaní sponzorov. Zároveň dodal, že je naklonený myšlienke, aby za Vranov hrali „vranovskí“ chlapci, a to aj za cenu zostupu do nižšej súťaže. „Pokúšali sme sa rokovať s viacerými sponzormi, ale so žiadnym sa nám dohodnúť nepodarilo. Napr. firma Marius Pedersen sa sponzoringu nebránila, ale nechceli sme od nej brať peniaze, kým sme nevedeli, či sa dohodneme na ďalších podmienkach spolupráce. Nižšiu dotáciu pre MFK sme navrhli vedome, aby tu bol priestor pre racionalizačné opatrenia a komunikáciu s potencionálnymi sponzormi,“ reagoval J. Ragan.

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum