vranovsk├ę novinky spektrum t├Ż┼żdenn├şk okresu vranov nad top─żou─îl├ínky / J. Adam napodobnil pri penalte legendu Valencie G. Mendietu

 J. Adam napodobnil pri penalte legendu Valencie G. Mendietu

MFK Vranov nemá za sebou ideálnu zimnú prípravu, preto┼że klub nedisponuje umelou trávou. Hrá─Źi sa trápili so zmrznutými terénmi, na ktorých sa s loptami príliš pracova┼ą nedalo a tento fakt sa podpísal aj pod úvod stretnutia s ŠK Odeva Lipany. Hostia reagovali na viacero nepresností a ─żahkých strát súpera pokusom o prebratie iniciatívy, no zverencom tréner Jozefa Lehockého netrvalo dlho, kým prepli na vyšší stupe┼ł a predovšetkým P. Šamo s L. Kulichom dokázali odkrýva┼ą okienka v defenzíve Lipian. „Na prírodnej tráve sme boli druhýkrát, do ─Źoho po─Źítam piatkový tréning a tento zápas. V Se─Źovciach sme odohrali prípravný duel na udupanej zmrznutej hline a Rodinnú oblas┼ą za ihrisko nepova┼żujem. Po dvoch mesiacoch na zamrznutých terénoch to boli pre nás celkom nové podmienky, z ─Źoho práve v úvode vyplývali ─żahké straty lôpt a menšie problémy s pohybom. Postupne sme sa však z toho dostali a nakoniec sme sa rozohrali k výkonu, ktorý nám vyniesol tri body,“ konštatoval po stretnutí stredopoliar MFK Vranov Jaroslav Adam.

Chví─ża hrá─Źa so snajperskou ─żava─Źkou prišla v 36. min., kedy si P. Šamo prilepil loptu ku kopa─Źke a pustil ju a┼ż vtedy, ke─Ć bol v pokutovom území faulovaný. K exekúcii penalty sa postavil práve J. Adam a po krátkom rozbehu ju poslal chladnokrvne pod brvno. „Na penalty je ur─Źený v prvom rade P. Šamo. Ke─Ć┼że bol však faulovaný, opýtal som sa ho, ─Źi pôjde kopa┼ą a nakoniec sme sa dohodli, ┼że to vezmem na seba ja. Myslím si, ┼że dlhý rozbeh hrá─Źa iba zbyto─Źne rozhodí, preto som v┼żdy zahrával jedenástky po 2 – 3 krokoch, kedy brankár nemá ─Źas pre─Źíta┼ą môj úmysel. Ur─Źite mi mnohí hrá─Źi potvrdia, ┼że ─Źím viac ─Źlovek špekuluje, tým horšie to pre neho dopadne... S. J. Talianom sa poznáme nieko─żko rokov, ─Źo potvrdil tým, ┼że uhádol stranu, ale loptu som kopol pod brvno, aby naozaj nemal najmenšiu šancu zasiahnu┼ą,“ vysvet─żoval J. Adam.

Lipany nepotvrdili výhodu z prvého jarného kola, v ktorom doma zdolali Poprad 3:1. Naopak, Vranov sa trpezlivo rozbiehal a postupne naklonil misky váh na svoju stranu. Najskôr získal po vylú─Źení J. Jani─Źa po─Źetnú výhodu a následne nieko─żko s─żubných situácií zhutnil do vedúceho gólu. Poistka M. Hamu─żáka po zmene strán zosilnela vietor v domácich plachtách a ke─Ć┼że hostia boli, napriek snahe, v ofenzíve bezzubí, tri body ostali doma. „Smolou pre hostí bolo, ┼że priskoro prišli o vylú─Źeného hrá─Źa a vtedy sa hrá, najmä vonku, v┼żdy ┼ąa┼żko. Lipany vedia hrýz┼ą, ale dnes im to ve─żmi nešlo. My sme sa sústredili na našu hru a dovolím si poveda┼ą, ┼że sme vyhrali zaslú┼żene,“ hodnotil J. Adam.

Zápas proti Lipanom mal pre J. Adama špeciálnu príchu┼ą, preto┼że v sobotu oslavovala jeho mama ─Żubica narodeniny a meniny. Sympatický futbalista a vzorný syn by jej chcel teda aj touto cestou venova┼ą gól, ktorým otvoril ú─Źet Vranova v jarnej ─Źasti.

S├║visiace fotogal├ęrie

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdie─żajte t├║to str├ínku na FECEBOOKu Konktujte n├ís - R├Żchla spr├íva Formul├ír na zadanie inzercie
Stropkovsk├ę Spektrum