vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Vranov mohol Námestovo umlčať v prvom polčase

Prvým súťažným testom pre futbalistov MFK Vranov v novom ročníku III. ligy, skupina Východ bol duel na pôde Námestova. Keďže tréner Jozef Lehocký nemohol počítať s trojicou R. Lazúr (nedotiahnuté papiere z Thajska), P. Šamo (zranenie) a J. Adam (trest za ČK v poslednom kole minulej sezóny), nastupovali hostia na zápas v improvizovanej zostave. Napriek tomu boli v prvom polčase lepším tímom a pokiaľ by v koncovke predviedli vyššiu efektivitu, mohli vyhrávať aj vyšším rozdielom ako 0:1. Domáci však po zmene strán pridali na obrátkach a odhodlaným spôsobom vykročili za úspešnejším výsledkom, čo sa im nakoniec aj podarilo, keď vyrovnanie zaznamenali sedem minút pred koncom. „Začali sme naozaj veľmi dobre, pretože do vedenia sme išli už v 4. min. V ďalšom priebehu sme dianie na trávniku kontrolovali, čoho výsledkom boli ešte tri naše príležitosti, navyše si myslím, že po faule na E. Streňa mal byť odpískaný pokutový kop. Bohužiaľ, ani jednu z našich šancí sme už premeniť nedokázali a v druhom polčase sa karta obrátila. Domáci nás zatlačili do defenzívy a i keď sme hrozili brejkmi, k zakončeniu sme sa nedostali. Námestovo si vypracovalo niekoľko možností, ale nám sa darilo držať tesný náskok. Na našu smolu sa však domáci predsa len raz presadili, keď v závere vyrovnali po rohovom kope. Vzhľadom k tomu, že nám vyšiel lepšie prvý a súperovi druhý polčas, považujem remízu za spravodlivú,“ hodnotil tréner MFK Vranov Jozef Lehocký.

Keďže Vranovčania nastupovali v príprave predovšetkým proti tímom z nižších súťaží, očakávalo sa, ako sa hráči vysporiadajú s nárokmi v ostrom zápase. Stretnutie v Námestove ukázalo perspektívny nádych s tým, že po doplnení zostavy o trojicu R. Lazúr – P. Šamo – J. Adam sila mužstva ešte stúpne. „Čo sa týka hernej disciplíny, tá bola v poriadku. Mrzí ma len využívanie šancí a tiež budeme musieť popracovať na rýchlejšom prechode do útoku, aby sme z priestoru na kontry dokázali vyťažiť viac. Námestovo sa predstavilo ako húževnaté mužstvo a jeho hráči podali v druhom polčase naozaj dobrý výkon. Keď som sa rozprával s domácimi funkcionármi, potvrdili, že v tejto sezónu majú dosť vysoké ambície, preto remízu považujem za dobrý výsledok,“ dodal J. Lehocký.