vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Vranov – Námestovo 2:1 (1:0)

Vranov – Námestovo 2:1 (1:0)

Obidvaja súperi ponúkli v prvom jarnom kole zaujímavý futbal. Hoci sa hralo na náročnom teréne, hráčom to chuť do futbalu neuberalo a diváci sa v hľadisku nenudili. Úvodné strelecké pokusy patrili domácim, ale Smataník najskôr Lazúrovu strelu reflexívne vyrazil a v 16. min. sa nenechal prekvapiť Hatokovým zakončením z ostrého uhla. O dve minúty sa o lob pokúšal Streňo. Hoci jeho pokus skončil na bočnej sieti, predsa len bol zárodkom prvej gólovej akcie. Gólman hostí zahral odkop od brány nešťastne, k lopte sa dostal Hatok, ktorého center ešte Lazúr do siete nedostal, no pre Streňa už nebolo problémom pohodlne otvoriť hlavou skóre. Napriek tomu, že hráči v ďalšom priebehu nasadením nešetrili a viacero akcií rozbehli viac ako sľubne, k bezprostrednému zakončeniu sa nedostali. Výnimkou bola až záverečná päťminútovka prvého polčasu. V 40. min. podniklo Námestovo rýchlu kontru a po Jaworekovom zakončení sa vyznamenal Makó. Vedenie domácich mohol potvrdiť v 45. min. Šamo, ktorý sa po akcii po osi Sakala – Lazúr – Hatok ocitol sám pred Smataníkom. Jeho pokus o technické zakončenie však ochranca svätyne hostí hlavou vyrazil.
Druhý polčas začalo aktívnejšie Námestovo. Po sérii centrovaných lôpt a štandardiek ťažil zo skrumáže Kubala, ktorý v 55. min. aj so šťastím vyrovnal. Domácich tento moment nakopol a už o minútu pálil Streňo do žrde. V 59. min. potiahol akciu Turcovský. Po jeho prihrávke sa Lazúr najskôr zbavil protihráča a s prehľadom obalil loptu nechytateľne k vzdialenejšej žrdi. Hostia mohli vyrovnať v 62. min., kedy mal gól na kopačke Jaworek, ale Makó vzájomný mikrosúboj vyhral. Definitívnu podobu výsledku mohol dať po ďalšej Turcovského prihrávke Šamo, no jeho technický pokus k žrdi stihol Smataník skryť v náručí. Do konca stretnutia ostával výsledok otvorený, ale tutovky si už žiadny z tímov nevypracoval. Hoci viacero závarov volalo po nebezpečnej koncovke, pozorné obrany mali v závere navrch.
Góly: 18. Streňo, 59. Lazúr – 55. Kubala.
ŽK: 28. Gdovin, 76. Novák – 40. Šmiheľ, 78. Jaworek.
Pred 300 divákmi rozhodoval Čiernik.
Zostava Vranov: Makó – Paluba, Gdovin, Novák, Sakala, Hatok, Turcovský, Kentoš, Lazúr (85. Stanislavský), Šamo, Streňo (73. Breda). Tréner M. Jantek.
Zostava Námestovo: Smataník – Šmiheľ, Kmeť, Habiňák, Lúchava, Stašiniak (88. Brčák), Kasan, Siman, Baričák (80. Snovák), Jaworek, Kubala. Tréner P. Strapáč.

Ostatné výsledky:
Banská Bystrica B - Prešov juniori 3:0 (1:0), Moldava - Martin 1:0 (0:0), Košice B - Poprad 1:0 (0:0), Humenné - Trebišov 3:0 (2:0), Lipany - Lokomotíva 1:1 (1:1).