vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Moldava – Vranov 1:0 (1:0)

Vo vyrovnanom stretnutí diváci veľa vzruchu v obidvoch pokutových územiach nevideli. Napriek tomu o zaslúžený gól boli v koncovke nebezpečnejší domáci, ktorí mohli ísť do vedenia už po pár desiatkach sekúnd. Na spätnú prihrávku Palencsára si na druhú žrď nabehol Schnurer, ale Makó jeho strelu po zemi z pár krokov reflexívne nohou vyrazil. Brankár Vranova mal prácu aj v 18. min., kedy sa nenechal prestreliť Palencsarom. Moldava sa dočkala gólu po 28-minútach hry. Po akcii ako cez kopirák zo začiatku stretnutia sa Schnurer v tomto prípade už nemýlil. Hostia boli v prvom polčase bezzubí a Nováka vážnejšie neohrozili.

Po zmene strán Vranovčania potvrdili, že s priebežným skóre zmierení nie sú, no proti pozorne brániacemu súperovi sa presadzovali ťažko. Naopak, v 63. min. vybehol Makó mimo pokutového územia a keďže sa mu loptu pred Zajacom nepodarilo odkopnúť, postupoval domáci hráč z ľavej strany na opustenú bránu. Na šťastie pre hostí však trafil iba bočnú sieť. O minútu sa pri čiare presadil Lazúr a v momente, keď postupoval sám do pokutového územia ho tesne pred jeho hranicou aj za cenu žltej karty stiahol Dolutovský. Po niekoľkých nepresných strelách spoza šestnástky zablikla iskierka nádeje pre hostí poslednýkrát v 80. min., no skrumáž pred Novákom ostala bez ich zakončenia.

Gól: 28. Schnurer.
ŽK: 64. Dolutovský, 79. Schnurer - 59. Kentoš, 87. Turcovský.
Pred 200 divákmi rozhodoval Kozák.
MOLDAVA: Novák - Palencsár, Kražel, Majný, Ribár - Zajac (68. Hanzeľ), Kandráč, Maďarik, Dolutovský - Schnurer (82. Lipnický), Kováč.
VRANOV: Makó - Paluba, Gdovin (82. Breda), Novák, Sakala - Hatok, Kentoš, Turcovský, Šamo - Lazúr, Streňo.

Ostatné výsledky: Banská Bystrica „B“ - Martin 1:0 (0:0), FK Pohronie - Spišská Nová Ves 2:0 (2:0), Košice „B“ - Prešov juniori 3:2 (2:0), Lipany - Trebišov 2:1 (0:0), Humenné - Kremnička 3:1 (1:1), Lučenec - Námestovo 1:2 (0:1), FC Lokomotíva Košice - FK Poprad - po vzájomnej dohode duel odložili na 1. mája.

1.Pohronie    16    11    2    3    27:9    35
2.Ban.Bystrica B    17    9    5    3    21:10    32
3.Lokomotíva16    7    7    2    24:12    28
4.Moldava    17    8    4    5    18:16    28
5.Lipany    17    7    5    5    22:20    26
6.Námestovo    17    6    7    4    24:18    25
7.Košice B    17    7    4    6    29:31    25
8.Trebišov    17    7    3    7    30:27    24