vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Vranov – FK Pohronie 3:1 (1:0)

Vranov – FK Pohronie 3:1 (1:0)

Počasie, ktoré sa riadi od začiatku jarnej časti vlastnými pravidlami, neostalo svojej povesti nič dlžné ani v sobotu. Najskôr sa 40 minút pred úvodom stretnutia spustil hustý dážď a keď sa zdalo, že po zvyšok zápasu by už mohlo byť celkom príjemne, v druhom polčase sa opäť začali všetci čerti ženiť... Hoci sa hralo na ťažkom teréne, diváci videli zaujímavý futbal. Domáci pohrozili prvýkrát hneď v 2. min., kedy sa po brejkovej situácii dostal k zakončeniu Hatok, no jeho strelu stihol Blaho v poslednej chvíli zblokovať a po následnom roku vyškrabal končekmi prstov Gramblička hlavičku GDOVINA. V 7. min. našiel Hatok spätnou prihrávkou Streňa, ktorý však nezakončil presne. Aj v ďalšom priebehu mali Vranovčania viacero nepríjemných rýchlych kontier, ale gólu sa dočkali „až“ v 38. min. Lazúr si pri čiare elegantne poradil so Sojkom a Šamo jeho prihrávku upratal milimetrovo do pravého horného rohu. Pohronie kontrovalo streleckými pokusmi Kamasa s Blahom. Napriek tomu, že ich delovky minuli cieľ, Makó išiel v obidvoch prípadoch do vzduchu.
Úvod druhého polčasu sa niesol v hektickom duchu. V 46. min. vytiahol Makó parádny zákrok pri šanci Lišku, domáci vzápätí rozbehli akciu, po ktorej bol v šestnástke súpera faulovaný Streňo a pokutový kop s istotou premenil Šamo. Hostí tento moment vyburcoval k zvýšeným obrátkam a v 57. min. znížil Liška. V týchto fázach hry začalo opäť poriadne pršať, čo z diania na trávniku robilo nevyspytateľné predstavenie. Pohronie sa tlačilo na polovicu domácich, ktorí využívali priestor na brejky - v 62. min. ešte Streňo z otočky minul, ale o minútu, keď obranca hostí nechal padnúť Eštokovu nakopnutú loptu za seba, už sám pred Grambličkom nezaváhal. Tento moment bol z pohľadu osudu stretnutia rozhodujúci, pretože na náročnom teréne malo prvé mužstvo tabuľky mimoriadne sťaženú úlohu. Keďže Vranovčania zo svojho nasadenia a koncentrácie do posledných sekúnd nezľavili, v závere bez komplikácií dokráčali k zaslúženému víťazstvu.
Góly: 38. a 47. Šamo (druhý z 11 m), 63. Streňo – 57. Liška
ŽK: 41. Gdovin – 47. Sekereš, 90. Abrahám.
Pred 200 divákmi rozhodoval Kozák.
Zostava Vranov: Makó – Eštok, Gdovin, Novák, Sakala, Hatok (90. Sopko), Turcovský, Kentoš, Lazúr, Streňo (85. Berenda), Šamo (64. Boháč). Tréner: M. Jantek.
Zostava Pohronie: Gramblička – Úškrt, Sekereš, Blaho, Sojka (70. Paraj), Abrahám, Kamas (85. Urgela), Sedliak (70. Drobňák), Pinka, Liška, Zvara. Tréner: Š. Zaťko.

Ostatné výsledky: Lučenec - Lipany 2:1 (2:1), Spišská Nová Ves - Lokomotíva 1:2 (1:0), Martin - Humenné 2:3 (1:2), Prešov juniori - Trebišov 4:1 (2:0), Kremnička - Poprad 1:2 (0:0), Moldava nad Bodvou - Banská Bystrica „B“ 2:0 (0:0), Námestovo - Košice „B“ 5:0 (2:0).