vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Vranov – Lučenec 4:0 (3:0)

Vranov v tomto dôležitom stretnutí dominoval od prvej do poslednej minúty a vzhľadom na priebeh je konečný výsledok pre hostí ešte lichotivý. Domáci začali aktívne, preto mal Brauneis od úvodu plné ruky práce, keď najskôr parádne vytiahol tečovanú strelu Stanislavského a v 12. min. si poradil aj so zakončením Turcovského. V ďalšom priebehu ešte Lučenčania stihli zastaviť prienik Hatoka, no v 25. min. zasunul Šamovu štandardku s prehľadom Novák a o štyri minúty pridal Šamo rutinérsky druhý gól svojho tímu. V 34. min. zastavilo Kentošovo zakončenie brvno, ale minútu pred koncom polčasu premenil Šamo pokutový kop nariadený za faul na Hatoka.

Ofenzívny festival pokračoval aj v druhom dejstve. V 52. min. neskompletizoval z nájazdu hetrik Šamo, no o dve minúty prestrčil okolo Brauneisa loptu Lazúrovi, ktorý ju doklepol do prázdnej brány. Hostia naozaj nestáli na pevných nohách, čo v ďalšom priebehu mohli využiť na skórovanie Hatok so Šamom. Lučenec stihol svoje dve jediné nebezpečné akcie v priebehu jednej minúty, kedy sa dvoma výbornými zákrokmi prezentoval Makó. V záverečnej desaťminútovke ešte Turcovský tesne minul, Kentoša vychytal Brauneis a ako posledná inštancia bol aj pri delovke Sopka s tým, že Sakalova dorážka skončila na bočnej sieti.

Góly: 25. Novák, 30. Šamo, 44. Šamo z 11 m, 54. Lazúr.
ŽK: 34. Pipíška.
Pred 150 divákmi rozhodoval Vlčej.
Zostava Vranov: Makó – Paluba, Gdovin, Novák, Sakala, Hatok, Stanislavský (79. Sopko), Kentoš, Turcovský, Šamo (71. Dvorjak), Lazúr (80. Eštok). Tréner M. Jantek.
Zostava Lučenec: Brauneis – Kadiš (59. Vilhan), Pipíška, Geri, Kovanič, Šuška, Schvantner, Berky, Lavrík (76. Kupček), Nemčok (39. Koliada), Strelka. Tréner Š. Dohnálek.