vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Vranov – Kremnička 3:0 (2:0)

Zápas Vranova a Kremničky pripomínal všetko možné, len nie duel dvoch tímov namočených v zostupových vodách. Obidvaja súperi stavili na ofenzívny futbal a sedemdesiat minút boli diváci svedkami zaujímavého futbalového predstavenia.
V 4. min. upratal Kollár v poslednej chvíli Streňov center pred Hatokom. O tri minúty presvišťal priamy kop Kremničky okolo pravej spojnice a v 9. min. minul vo vyloženej pozícii hlavou nikým neatakovaný Loučka. Efektívnejším tímom v tomto meraní síl boli domáci, čo prvýkrát potvrdili po šestnástich minútach hry, kedy sa individuálne presadil Hatok a z jeho prihrávky ťažil presnou strelou k žrdi Streňo. Druhý presný zásah pridali Vranovčania ako cez kopirák, len s tým rozdielom, že v 18. min. nabíjal Boháč a zakončoval Lazúr. Tento vývoj hostí nezlomil, naďalej hrali aktívne a v 27. min. mohol korigovať Kostúrik, ktorému stačilo zasunúť loptu do poloprázdnej brány, no minul ju. Domáci odpovedali hneď dvoma akciami, ale unikajúci Streňo na hranici pokutového územia zasekával a pokusu Turcovského po pätičke Hatoka chýbalo viac razancie. V 39. min. reagoval na pohyb Streňa šikovnou prihrávkou Lazúr. Hoci sa domáci útočník dostal za obranu, v poslednej chvíli sa pošmykol. Kremnička mala najbližšie ku gólu v 41. min. Po rohovom kope a prvom zákroku ostal Makó na zemi. K lopte sa dostal Ševčík a domáci brankár vytiahol zázračný zákrok. Jeho následne víťazné gesto so zovretou päsťou a širokým úsmevom hovorili za všetko... Z prvého polčasu to ešte stále nebolo všetko, lebo o pár desiatok sekúnd nedočiahol na center na druhej žrdi osamotený Matúš.
Hostia sa do zakončenia tlačili aj po zmene strán. Kostúrik však stroskotal na Makóovi a Kolofíkov volej ako z kanóna stopol obetavý Stanislavský. S pribúdajúcimi minútami začínala byť Kremnička viac a viac futbalovo nepríjemná, preto bola z pohľadu Vranova mimoriadne dôležitá 68. min. Hatok si tesne za stredovou čiarou na polovici súpera prevzal loptu, odrazil dva dôrazné ataky súpera a sám pred Gašperanom rutinérsky skóroval. Tento moment definitívne rozhodol o osude stretnutia a i keď tréner Kremničky N. Juračka tlačil svojich zverencov k tomu, aby nerezignovali, Makó už zasahovať nemusel. Naopak jeho spoluhráči podnikli niekoľko nebezpečných kontier, z ktorých najviac po góle volala spolupráca Lazúra so Streňom, ale delovka druhého menovaného si cestu medzi žrde nenašla.
Góly: 16. Streňo, 18. Lazúr, 68. Hatok.
ŽK: 89. Turcovský – 56. Urban.
Pred 250 divákmi rozhodoval Sedlár.
Zostava Vranov: Makó – Paluba, Šamo, Stanislavský, Sakala, Hatok (88. Eštok), Kentoš, Boháč, Turcovský, Streňo (84. Breda), Lazúr (86. Sopko). Tréner M. Jantek.
Zostava Kremnička: Gašperan – Kollár, Matúš, Schober, Kolofík, Kubát (46. Starší), Palovič (46. Urban), Šefčík, Kočan, Loučka (73. Tomčík), Kostúrik. Tréner N. Juračka.

Ostatné výsledky: Košice „B“ - Lipany 2:1 (1:0), Banská Bystrica „B“ - Lokomotíva 0:0, Lučenec - Trebišov 1:2 (1:2), Námestovo - Prešov juniori 4:0 (1:0), Martin - Spišská Nová Ves 4:0 (3:0), Moldava - Poprad 2:0 (1:0), FK Pohronie - Humenné 2:0 (1:0).

1.FK POHRONIE    27    19    2    6    47:18    59
2.Poprad    26    13    3    10    36:27    42
3.Ban. Bystrica B    27    11    9    7    30:22    42
4.Košice B    27    12    6    9    46:43    42
5.Námestovo    27    11    7    9    39:30    40
6.Lokomotíva    27    10    10    7    32:27    40
7.Lipany    27    10    8    9    32:29    38
8.Martin    27    11    5    11    40:44    38