vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Vranovčania potešili hladkým postupom cez Humenné

Futbalisti MFK Vranov si svoj tohtosezónny domáci účet otvorili v 1. kole Slovnaft Cupu, v ktorom privítali Humenné. Hoci tropické počasie nebolo práve najfutbalovejšie, diváci sa na tribúne nenudili. V stretnutí dvoch treťoligistov boli lepším tímom domáci, ktorí v priebehu deväťdesiatich minút trikrát nastrelili žrď. O osude stretnutia sa rozhodlo od 73. do 83. min., kedy sa najskôr presadil E. Streňo a po ňom dvakrát J. Dvorjak. „Ak mám byť objektívny, o čosi viac z hry sme mali my. Vypracovali sme si i niekoľko dobrých príležitostí, len škoda, že v prvom polčase sme zo skrumáži po štandardkách alebo z brejkových situácií nepremenili ani jednu. V pohárovom stretnutí nie je ani výsledok 0:0 stratený, pretože sa dá ešte postúpiť z rozstrelu. Zápas sme však chceli rozhodnúť v riadnom hracom čase a vykúpením bol gól E. Streňa. Hoci súper vedome chcel, nemal už dosť síl, aby s výsledkom niečo urobil. Konečný výsledok je možno pre hostí krutý, ale vyhrali sme zaslúžene,“ hodnotil tréner MFK Vranov Miroslav Jantek.

V porovnaní so základnou zostavou v Námestove urobil M. Jantek tri zmeny, keď od začiatku poslal na trávnik M. Bálinta, S. Berendu a J. Dvorjaka. Predovšetkým nováčikovia v kabíne A-mužstva ukázali aktívnou hrou sľubný potenciál. „Myslím si, že na prvý zápas to z ich strany nebolo zlé. S. Berenda to mal o to ťažšie, že hral na pre neho neobvyklom poste. Skúšam však viaceré alternatívy, aby bolo mužstvo pripravené aj na iný spôsob hry, preto preverujem hráčov a ich potenciál adaptovať sa. Tento zápas bol výbornou príležitosťou, aby som zistil, čo môžem od nich očakávať. Som rád, že futbal im chutil, svoje úlohy splnili a J. Dvorjak dal nakoniec dva góly. Takým istým spôsobom som riešil brankársky post. E. Makó skvele zachytal vonku, ale chcem, aby bol pripravený aj M. Bálint. Každý, kto dnes nastúpil, odviedol robotu, ktorú som od neho chcel,“ konštatoval M. Jantek.

V 2. kole už môžu Vranovčania naraziť napr. aj na súpera z najvyššej súťaže. Pripomenieme, že v sezóne 2003/2004 privítal Vranov doma Banskú Bystricu a pred troma rokmi hostil Žilinu. „Privítal by som súpera z vyššej súťaže doma,“ odpovedal M. Jantek s úsmevom na otázku, koho by si prial v ďalšom kole.    
 

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum