vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Vranov – Moldava 0:0

Prvý polčas veľa futbalového vzruchu nepriniesol. Napriek niekoľkým sľubne sa rozvíjajúcim akciám chýbala domácim hráčom vo finálnej fáze väčšia presnosť a Moldavčania zase nedokázali nájsť správny moment prekvapenia, ktorým by zaskočili defenzívu súpera. Hostia mali najväčšiu príležitosť v 15. min., kedy sa dostal k lopte Ribár, ale Makó jeho strelu k žrdi parádnym zákrokom vytiahol na roh. Vranov trafil prvýkrát do priestoru brány v 22. min., kedy rýchlu akciu rozbehol Streňo a Kulich našiel z uhla Nováka pripraveného. V úvodnej 45-minútovke si tri strelecké pokusy z priamych kopov pripísal na konto Paluba, pričom najviac nádeji vkladali fanúšikovia do jeho projektilu v 38. min., keď brankár hostí musel plávajúcu strelu vyrážať. V nadstavenom čase spôsobil ešte rozruch center Šama, po ktorom sa lopta zo skrumáže odrazila do protipohybu Nováka, no vážnejšie ťažkosti mu nenarobila.
Druhé dejstvo začalo o čosi svižnejšie, pretože v priebehu prvých pätnástich minút pálil Turcovský vedľa brány, Kulich vyprášil Novákovi rukavice a po kombinácii Stanislavského s Lazúrom zakončoval hlavou Šamo. V 62. min. vykopol Makó milimetrovo presne na Streňa, ktorý sa síce presadil, ale obranca hostí stihol zatiahnuť „brzdu“. O osude stretnutia sa mohlo rozhodnúť v 68. min. Lazúr našiel v ideálnej pozícii nekrytého Šama. Domáci kapitán zakončoval z pár krokov, no loptu poslal od zeme iba do brvna. Moldava mala šancu na odpoveď v 74. min. Striedajúci Dzurik sa dostal na pravej strane k zakončeniu, podarilo sa mu aj prestreliť Makóa, ale našťastie pre domácich cieľ minul o pár centimetrov.
ŽK: 39. Stanislavský, 78. Gdovin – 31. Petričko, 33. Kováč, 77. Dolutovský, 82. Schnurer.
Pred 250 divákmi rozhodoval Kakaščík.
Zostava Vranov: Makó – Paluba, Gdovin, Novák, Stanislavský, Kulich, Šamo, Turcovský, Kentoš, Lazúr, Streňo. Tréner M. Jantek.
Zostava Moldava: Novák – Majný, Petričko, Kováč, Kražel, Gallo, Dolutovský, Maďarik (60. Dzurik), Palencsár (74. Schnurer), Ribár, Varga (90. Kaňuk). Tréner M. Urban.

Ostatné výsledky: Kremnička - Humenné 3:0 (2:0), Trebišov - Lipany 2:1 (1:1), Dolný Kubín - Košice „B“ 3:2 (2:0), Námestovo - Žilina „B“ 3:2 (3:1), Poprad - Lokomotíva 2:2 (0:0), Ružiná - Bardejovská Nová Ves 3:0 (2:0), Martin - 1. FC Tatran juniori 1:1 (1:0).