vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / M. Jantek: Povedali sme si – stačilo, poďme opäť za šťastím tvrdou robotou

Pred sobotňajším vzájomným meraním medzi ŠK Futura Humenné a MFK Vranov sa obidvaja súperi ocitli vo viac, či menej zložitej situácii. Domáci sa chceli revanšovať za prehru 0:9 v Námestove a Vranovčania cestovali na zápas s cieľom potvrdiť, že po víťaznej lastovičke s Košicami je „leto za dverami.“ Dianie na trávniku nakoniec splnilo všetky očakávania, ktoré fanúšikovia do derby vkladajú. Príbeh od obštrukcie domácich s dresmi cez neistých rozhodcov až po zvonkohru so žrďami v závere znesie najprísnejšie kritéria definované pre celosvetovo prestížnu značku El Clasico.

Úvod stretnutia patril aktívnejším hráčom Humenného. E. Makó síce musel zasahovať iba v jednom prípade, ale viackrát mu lopta presvišťala okolo brány spôsobom, kedy nemohol ostať ľahostajný. Do ďalšej fázy sa stretnutie posunulo po premenenom pokutovom kope. Od tohto momentu pridali v ofenzíve aj Vranovčania a diváci mali o zábavu na tribúne postarané. Po brvne O. Gdovina prišla domácim polčasová prestávka vhod, pretože po štyroch minútach od návratu mužstiev na trávnik sa presadil striedajúci J. Macej a R. Ljubarskij jeho prihrávku ako na zlatom podnose upratal do siete. Hostia potrebovali na reštart, ktorý sa im podaril vďaka futbalovej genialite P. Šama, pár minút. Práve dve kapitánove finálky M. Palubovi a E. Streňovi položili základ vyrovnania v rozpätí troch minút. Najviac infarktov však bolo na spadnutie v závere. Ak to zosumarizujeme – E. Makó vychytal v tutovkách Pet. Šuľáka, S. Karnaja, a Dysko napálil žrď, kým na druhej strane majstrovsky zahraný lob S. Berendu po rýchlej kontre zastavilo brvno. „Nerád to konštatujem, ale opäť sme prespali úvod, kedy nám v prvých dvadsiatich minútach chýbal lepší pohyb. Paradoxne nás nakopol pokutový kop, o ktorom špekulovať nechcem a ani nebudem. Ešte do konca prvého polčasu sme mali niekoľko príležitostí na vyrovnanie, keď sme napr. nastrelili brvno. Gól sa teda z našej strany pýtal, ale po návrate z kabín sme po pár minútach inkasovali na 2:0. V ďalšom priebehu to nebolo ľahké ani pre hráčov, ani z pohľadu koučingu, no zachovali sme si chladnú hlavu. Stále sme totiž mali ešte dosť času niečo s výsledkom urobiť. To sa potvrdilo, keď gól M. Palubu naštartoval naše emócie a snahu pobiť sa o lepší výsledok. O pár minút vymyslel výbornú finálnu kolmicu P. Šamo a E. Streňo zvládol situáciu perfektne. V hektickom závere slúži ku cti obidvoch mužstiev, že chceli do posledných sekúnd vyhrať, preto sme my trafili brvno a domáci v nadstavenom čase žrď... Nakoniec sa už skóre nemenilo, pričom po takomto priebehu remízu berieme,“ hodnotil tréner MFK Vranov Miroslav Jantek.

Po stretnutí s juniorkou Prešova schytali Vranovčania za slabučký výkon kritiku zo všetkých strán. Hoci si mužstvo prešlo a stále prechádza neľahkým obdobím, pretože k výsledkovej mizérii sa pridali zranenia trojice R. Lazúr, L. Kulich a J. Novák, hráči vytiahli klubovú vlajku opäť na stožiar, čo potvrdili v posledných dvoch dueloch ziskom štyroch bodov. Víťazstvu s Košicami dal M. Jantek prívlastok morálne a podobný kúsok sa podaril jeho zverencom aj v Humennom. „Potvrdilo sa, že víťazstva nie sú vždy iba o bodoch a postavení v tabuľke, lebo aj tento zápas ešte viac zvýraznil mentálnu stránku tímu, keď sme si povedali – stačilo, poďme opäť za šťastím tvrdou robotou. Verím, že je to impulz, ktorý zlomí ďalšie stretnutia v náš prospech,“ zdôraznil M. Jantek.