vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / M. Jantek: Hráči si prešli futbalovým očistcom

Rovnako ako pred rokom, aj teraz v poslednom jesennom kole privítal MFK Vranov na domácej pôde MŠK Fomat Martin. Pred stretnutím si domáci fanúšikovia zaspomínali na posledný vzájomný duel týchto súperov na východe, ktorí Vranovčania vyhrali 7:1. Úvod zápasu dával nádej na to, že história by sa mohla opakovať, pretože E. Streňo sa v priebehu šestnástich minút ocitol v troch tutovkách. Keď v 23. min. otvoril účet a vzápätí pridal ďalšiu zahodenú šancu, otázka znela, či skóre bude narastať alebo Vranov urazí šťastenu. Hostia hrali trpezlivo a odmeny sa dočkali v 34. min., kedy vzal na seba zodpovednosť M. Garaj a rýchlu kontru zakončil vyrovnávajúcim presným zásahom. Festival nepremenných príležitostí potom pokračoval ďalej... Predovšetkým v úvode druhého polčasu sa vyznamenalo brvno výborne chytajúceho P. Pronaja a na druhej strane sa E. Makó predviedol pri technickom pokuse P. Ďungela. Domáci bojovali o víťazstvo do posledných sekúnd, no z viacerých štandardiek vyťažili iba niekoľko skrumáži, pričom si museli pri kontrách súpera dávať pozor na zadné vrátka. Hoci priebeh zápasu mal dynamiku a napätie, gradácia vo forme rozhodujúceho presného zásahu v závere neprišla. „To, čo sme si dnes povedali, hráči splnili. Chlapci hrali poctivo, s nasadením a odhodlane. Vypracovali sme si viacero šancí, ale pri nastrelenej žrdi, brvne, či skrumážiach nám chýbal aj kúsok šťastia. Súper mal v druhom polčase tiež jednu tutovku, kedy mohol rozhodnúť, ale myslím si, že z pohľadu počtu gólových možností sme si zaslúžili vyhrať my. Podľa mňa bola zlomová situácia, kedy E. Streňo po prihrávke P. Vasilka dostal loptu ako na podnose a prestrelil. Keby sme viedli 2:0, možno by sme to už zvládli...,“ zamyslel sa tréner MFK Vranov Miroslav Jantek.

Po vysokej prehre a slabom výkone v Ružinej mužstvo proti Martinu opäť dvihlo bojovú zástavu vysoko, ale ani v tomto prípade to na tri body nestačilo. M. Jantek však hovoril o túžbe po víťazstve aj z morálneho hľadiska, ktoré by bolo splatením dôvery verejnosti a vedeniu MFK. „V klube sme sa zladili v koncepcii, ako ďalej. Nebolo by problémom dotiahnuť 3 – 4 ruských alebo ukrajinských futbalistov, ale touto cestou ísť nechceme. Mužstvo bude zložené z našich hráčov, ktorí budú chcieť reprezentovať klub a mesto s maximálnym nasadením. Chlapci si v jeseni prešli futbalovým očistcom. Dobrý tím sa tvorí, keď sa nedarí a je kríza, lebo práve vtedy získavajú skúsenosti, ktoré sa inde na nich nenalepia. Musíme tvrdo pracovať a veriť hráčom, pretože futbalovú budúcnosť majú pred sebou. Chceme, aby tak ako je pre mňa radosť a česť trénovať vo Vranove, aby bolo cťou a radosťou hrať za Vranov aj pre nich,“ otvoril ďalšiu kapitolu vranovského futbalu M. Jantek.