vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Vranov - Martin 1:1 (1:1)

Hodinu boli diváci svedkami ofenzívneho festivalu. V úvode patrila hlavná úloha Streňovi, ktorého postupne zásobovali kolmicou Turcovský, Vasilko a Stanislavský. Pronaj však predviedol tri perfektné zákroky, pričom v 16. min. mu pomohla aj žrď. Hostia si prvú šancu vypracovali v 18. min., ale po krídelnej akcii Ďungelovi lopta nesadla a o dve minúty si Makó poradil s nepríjemným priamym kopom. Streňova chvíľa prišla v 23. min., kedy sa po centri Vasilka presadil na druhej žrdi hlavou. Po Škutovej nepríjemnej krížnej strele nabíjal opäť Vasilko a hoci Streňo zakončoval pohotovo, medzi žrde v ďalšej tutovke nenamieril. V 34. min. hrali Martinčania desiati a práve vtedy ušiel Garaj, ktorý sa pred Makóom nemýlil. Účet úvodnej 45-minútovky uzavrel Streňo, keď prepálil hradbu tiel pred sebou, lenže Pronaj chytal hrdinsky... Po tridsiatich sekundách druhého polčasu pálil z 20m Sakala - jeho projektil skončil na brvne, odkiaľ sa tesne odrazil pred bránkovú čiaru. V 49. min. zakombinovali Škuta s Ďungelom a druhý menový zakončujúc na dlhú nohu minul. O dve minúty platila Streňova rýchlosť, no vo finále namieril iba do bočnej siete. Martin mal najbližšie ku gólu v 58. min., kedy Makó pri bravúre pozbieral všetky centimetre a vytiahol pokus Ďungela nad brvno. S pribúdajúcimi minútami zahrávali domáci viacero štandardiek, pri jednej z nich Novák vymenil z poverčivosti loptu, ale s výnimkou niekoľkých skrumáži viac zo svojej aktivity nevyťažili, podobe ako súper, ktorý hrozil rýchlymi kontrami. Hoci fanúšikovia ostávali v napätí, lebo na trávniku sa vždy niečo dialo, brankári už svoje umenie ukazovať nemuseli.

Góly: 23. Streňo – 34. Garaj.
ŽK: 39. Sakala – 45. Thomka, 65. Garaj, 85. Sapieta.
Zostava Vranov: Makó – Eštok, Novák, Šamo, Sakala, Vasilko, Stanislavský, Kentoš, Turcovský, Boháč (63. Lazúr), Streňo. Tréner M. Jantek.
Zostava Martin: Pronaj – Sapieta, Koleno, Romančík, Burger, Ďungel (90. Ďanovský), Thomka, Facuna (87. Kucian), Škuta, Garaj. Tréner J. Pleva.

Ostatné výsledky: Prešov juniori - Kremnička 4:1 (1:1), Moldava - Ružiná 5:2 (2:1), Bardejovská Nová Ves - Poprad 0:2 (0:0), Košice „B“ - Trebišov - nehralo sa pre nespôsobilý terén, Žilina „B“ - Dolný Kubín 1:0 (0:0), Námestovo - Lipany 2:4 (1:1), Humenné - Lokomotíva 2:0 (1:0).

1. D. Kubín 15 9 3 3 26:16 30
2. Žilina B 15 9 2 4 30:17 29
3. Moldava 14 8 4 2 28:15 28
4. Ružiná 14 7 5 2 36:20 26
5. LOKOMOTÍVA 15 7 4 4 22:16 25
6. Poprad 15 6 3 6 27:22 21
7. Trebišov 14 7 0 7 18:19 21
8. Humenné 15 6 3 6 15:36 21