vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / R. Kurec ako prvý v histórii obhájil titul stolnotenisového kráľa N. Hrušova

 R. Kurec ako prvý v histórii obhájil titul stolnotenisového kráľa N. Hrušova

V Nižnom Hrušove sa 16.11.2013 konal už 5. ročník stolnotenisového turnaja. Okrem Hrušovcanov sa aktívne do súťaženia zapojili aj hráči z okolitých dedín, čo je dobrá správa pre organizátorov, že sa to oplatí robiť naďalej. Tradične sa hrali dve kategórie - juniori do 15 rokov a seniori. Teší nás početná účasť chlapcov, ktorých nakoniec prišlo 14 a zviedli pekné súboje v dvoch 7-členných skupinách, odkiaľ postupovali do semifinále prví dvaja. V súboji o 3. miesto si zahrali domáci Jozef Žolna Jozef a Samuel Vasiľov z Poše s výsledkom 3:1 na sety pre J. Žolnu. Vo finále proti sebe nastúpili domáci stolní tenisti a kamaráti - Adrián Baran verzus Vladislav Bakajsa. Vo vyrovnanom stretnutí si nakoniec lepšie počínal A. Baran, keď vyhral 3:1 na sety. Za mienku ešte stojí, že medzi juniormi sa vo výbornom svetle predstavila aj slečna Juliana Lešková z Giroviec.

V kategórii seniorov sa prihlásilo 18 mužov. Hralo sa v 4 skupinách a z každej postupovali do štvrťfinále po dvaja hráči. Tu sa už hral systém play off, víťazi sa stretli vo finálovej skupine a ostatní hrali o 5. - 8. miesto. Prvenstvo z minulého roka obhajoval Rastislav Kurec. Hoci ho čakala ťažká úloha, zvládol ju a stal sa v histórii prvým hráčom, ktorému sa podarilo triumfovať dvakrát po sebe. Finálovú skupinu tvorili najlepší hráči turnaja, čomu svedčí aj kvalita jednotlivých meraní síl... 
 
Výsledky finálovej skupiny: R. Kurec - R. Piatničko 3:0, M. Švábik - T. Vaňo 2:3, R. Kurec - M. Švábik 3:0, R. Piatničko – T. Vaňo 3:1, R. Kurec - T. Vaňo 3:0, M. Švábik - R. Piatničko 1:3.
 
Konečné poradie - juniori – 1. miesto Adríán Baran, 2. Vladislav Bakajsa, 3. Jozef Žolna, 4. Samuel Vasiľov.
 
Konečné poradie – seniori – 1. miesto Rastislav Kurec, 2. Róbert Piatničko, 3. Vaňo Tomáš, 4. Michal Švábik.
 
Organizátor turnaja Peter Babjak by sa aj touto cestou chcel poďakovať spoluorganizátorovi Ivovi Roháčovi, Obecnému úradu Nižný Hrušov a sponzorom Matúšovi Barkócimu, Dr. Jaroslavovi Krajňákovi Phd. Mariánovi Janičovi, Milošovi Barkócimu a ďalším, ktorí sa akokoľvek pričinili o zorganizovanie turnaja. 

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum