vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Záver VRANOVSKÝCH KNIHODNÍ

V 3. decembra 2013 zavítal do Hornozemplínskej knižnice vo Vranove nad Topľou jazykovedec a spisovateľ PhDr. Peter Karpinský, PhD. - vedúci Katedry slovenského jazyka Prešovskej univerzity v Prešove. Ráno sa stretol na besede s deťmi v Základnej škole Sečovská Polianka, od 10.00 hod. sa v knižnici venoval pedagógom a knihovníkom. Do svojej prezentácie zahrnul nielen teóriu komiksu, ale aj jeho históriu, ako aj všetky pozitíva, ktoré smerujú k tomu, prečo je dobré venovať komiksu pozornosť. Súčasťou podujatia bolo, že sme Petra Karpinského predstavili aj ako spisovateľa a priblížili jeho tvorbu pre deti a dospelých. V rámci projektu Vranovské knihodni 2013 hodnotil Peter Karpinský súťaž KOMIKSIÁDA, ALEBO KOMIKSOM K ČÍTANIU. Do súťaže bolo zaslaných 40 prác žiakov a študentov vranovského regiónu. Dovoľujeme si vysloviť presvedčenie, že téma komiksu v podaní Petra Karpinského upútala a pomôže pedagógom aj knihovníkom v ďalšom ročníku, ktorý Hornozemplínska knižnica plánuje realizovať v roku 2014.

Ocenenie v súťaži získali: Alena Polakovičová ZŠ Holčíkovce, Juliana Čarabová ZŠ Lúčna, Karin Kriváková Gymnázium Vranov n.T. Víťazom srdečne blahoželáme a pozývame do Hornozemplínskej knižnice na záverečné vyhodnotenie projektu dňa 11. decembra 2013 o 14, 00 hod.
 
Od 9.12. do 13. 12. 2013 pozýva Hornozemplínska knižnica na záverečné podujatia VRANOVSKÝCH KNIHODNÍ 2013, ktoré finančne podporilo MK SR. V ponuke je prezentácia knihy OVCE.SK, Vianočné tvorivé dielne pre seniorov, deti a ich rodičov, výstava biblií z fondu Hornozemplínskej knižnice, burza kníh a ďalšie zaujímavé podujatia. Viac informácií na www.vthk.sk.

E. Antolíková, riaditeľka HK

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum