vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Úspešní realizátori projektov KomPrax

Úspešní realizátori projektov KomPrax

Ešte minulý rok sa dvaja žiaci SOŠ, A. Dubčeka 963/2 vo Vranove nad Topľou Zuzana Demčáková a Marek Nguyen zúčastnili vzdelávania v rámci projektu Komprax - kompetencie pre prax, ktorý realizuje IUVENTA - Slovenský inštitút mládeže.

Na základe vedomostí, ktoré tam získali si obaja vytvorili vlastný „Malý projekt“, na ktorého realizáciu získali príspevok od EÚ vo výške 200 €.

Projekty sa realizovali 5. decembra 2012 na pôde SOŠ. Cieľovou skupinou boli žiaci SOŠ a deti z Detského domova vo Vranove nad Topľou. Deti z detského domova sú často nedocenené a nepochopené. Obidva projekty riešia potrebu dodať im sebadôveru a odbúrať predsudky na základe spoločných činností.

Zuzana Demčáková spolu s organizačným tímom pripravila „Špeciálny deň otvorených dverí“ spojený s prehliadkou školy, s rôznymi aktivitami - zdobenie perníkov, maľba na papier a textil, tvorba vitráží. Nezabudlo sa ani na vychovávateľky, ktoré sa skrášlili a zrelaxovali v kozmetickom salóne.

Marek Nguyen vytvoril projekt „Koncert“. So svojou kapelou Frequency pripravil 30- minútové vystúpenie v zariadení OÁZA.

Súčasťou oboch projektov bolo malé občerstvenie v podobe nápojov, chlebíčkov, sladkých a slaných pochutín.

Na záver boli všetci obdarovaní sladkosťami, nasledovalo vyhodnotenie a najusilovnejší účastník bol odmenený tortou. Deti odchádzali spokojné a šťastné.

RNDr. Mariana Miklošová
koordinátorka Žiackej školskej rady

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum