vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Novoročné stretnutie priateľov kultúry obohatili výstavou V. Bažaliková a D. Dolinajec

  Novoročné stretnutie priateľov kultúry obohatili výstavou V. Bažaliková a D. Dolinajec

Priatelia kultúry vo vranovskom regióne otvorili rok 2014 vernisážou výstavy Veroniky Bažalikovej a Daniela Dolinajeca. Hostiteľkou príjemného popoludnia v priestoroch Hornozemplínskeho osvetového strediska vo Vranove nad Topľou bola jeho riaditeľka Anna Gdovinová.

Rok 2013 bol pre kultúrnu obec výnimočný aj v okrese Vranov, kde sa verejnosť na nedostatok zaujímavých podujatí sťažovať nemohla. Za všetky A. Gdovinová spomenula famózny program folklórneho súboru Vranovčan pod názvom Čierno-biely svet, jej srdcovku Kladzianske ľudové divadlo a otvorenie Múzea živej ľudovej kultúry. „Rok 2015 by mal byť venovaný Ľudovítovi Štúrovi a niektoré aktivity budú možno už teraz smerovať práve k 200. výročiu jeho narodenia,“ poznamenala A. Gdovinová, ktorá v prvej časti programu privítala Ťaskovcov v sprievode Juraja Kuruca, kvarteto akordeonistov zo Základnej umeleckej školy a dievčenskú skupinu Sassy Dolls. 
 
Návštevníci výstavnej siene HZOS si budú môcť pozrieť výstavu V. Bažalikovej a D. Dolinajeca do konca januára. V prípade mladého výtvarníka platí, že tvorí kombinovanou technikou, kedy ako základ používa papier a na ňom dotyk štetca temperou, akrylom alebo olejom. „Niektoré obrazy vznikli z nepomenovateľnej pocitovej potreby a technika prišla spontánne. Námety prechádzajú od „zo zvedavosti“ odpovedať si na otázku, čo dokáže vykúzliť čiara, plus farba a potreba vyjadriť sa až po cieľavedomé štúdie premyslené do abstrakcie,“ predstavila A. Gdovinová tvorbu D. Dolinajeca. 
 
V. Bažaliková vystavuje popri kresbách a kolážach dve kolekcie fotografií z okolia nórskej dediny Dahle a švédskeho Štokholmu. „Veronika mi prezradila, že v Nórsku vychádzalo slnko po deviatej ráno a zapadalo po tretej, navyše stále tam pršalo, preto svoje pocity vyjadrila čierno-bielou fotografiou. Štokholm predstavuje pre zmenu farebnou kolekciou, ktorá je poňatá minimalisticky, pričom vzdáva hold farbe a línii,“ uviedla A. Gdovinová.

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum